X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Obligacje premiowe: dlaczego warto zainwestować w nie swoje oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 12:15
Czerwiec był dla resortu finansów najlepszym miesiącem sprzedaży detalicznych obligacji skarbowych od ponad dekady. Polacy kupili ponad 3 miliony 700 tysięcy sztuk obligacji premiowych.
Audio
  • Dlaczego warto było zainwestować w obligacje premiowe w radiowej Jedynce wyjaśniał Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera w rozmowie z Justyną Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Obligacje premiowe cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem, że można je nazwać hitem MF i zdaniem Jarosława Sadowskiego głównego analityka Expandera powinny się pojawić na stałe w ofercie resortu finansów. 

Dlaczego warto było zainwestować w obligacje premiowe? 

- Ten dodatkowy bonus był jedną z przyczyn tak dużej popularności, ale też krótki okres inwestycji - 10 miesięcy. W większości przypadków obligacje mają długi okres inwestycji sięgający do 12 lat i niestety Polacy nie bardzo lubią zamrażać oszczędności na tak długi okres - mówił w radiowej Jedynce Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera w rozmowie z Justyną Golonko.

Dodatkowym wabikiem była nagroda aż 10 tys. zł. Wiele osób chciało sprawdzić czy wygrają. 

- Patrząc po wynikach sprzedaż, wydaje mi się, że będą one wprowadzone w przyszłości - dodał. 

Obligacje premiowe cieszą się dużym zainteresowaniem także w innych krajach UE np. Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji czy Danii.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Justyna Golonko, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy kupują mniej obligacji

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 16:32
W I kwartale 2018 roku nastąpił wzrost zadłużenia w obligacjach o 18,4 mld zł wobec wzrostu o 23,7 mld zł w analogicznym okresie 2017 r., natomiast sprzedaż obligacji wyniosła 34 mld zł wobec 41,3 mld w 2017 roku - podało MF w komunikacie na temat planów pożyczkowych państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obligacje premiowe resortu finansów: można zarobić i wygrać do 10 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:02
Ministerstwo Finansów wprowadziło nowe obligacje – tzw. premiowe, które oprócz tego, że dają zarobić w skali roku 1,5 proc. to dają szansę na uzyskanie dodatkowych nagród.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Czerwińska: projekt PPK po uwzględnianiu konsultacji będzie gotowy za 3 tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 20:00
Rząd zakończył konsultacje dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jest więc szansa, że za ok. 3 tygodnie projekt ustawy będzie skierowany pod obrady rady ministrów - mówi w Polskim Radiu 24 Teresa Czerwińska, minister finansów w rozmowie z Justyną Golonko podczas VIII Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysoka sprzedaż obligacji skarbowych w czerwcu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:24
To był dobry czerwiec pod względem sprzedaży obligacji skarbowych. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w minionym miesiącu wartość sprzedanych obligacji wyniosła blisko miliard 200 milionów złotych. W poprzednich miesiącach było to około 850 milionów złotych.
rozwiń zwiń