Gospodarka

Mieszkania w Polsce coraz częściej kupują Ukraińcy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 08:05
Coraz częściej używane mieszkania kupują w Polsce Ukraińcy - podaje "Puls Biznesu". Poszukują oni lokali o nie najwyższym standardzie, zazwyczaj do niewielkiego remontu, lecz najlepiej takich, do których można się od razu wprowadzić.
Kupno mieszkania
Kupno mieszkaniaFoto: Glow Images

Dla niektórych z nich - lecz pozostają oni w mniejszości - jest to lokata kapitału.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", największym zainteresowaniem obywateli Ukrainy cieszą się mieszkania - co nie powinno dziwić - znajdujące się w miastach województwa lubelskiego. Sporo zapytań otrzymują na przykład agenci nieruchomości z Chełma.

Nie ma przeszkód formalnych

Według "Pulsu Biznesu", obywatel Ukrainy może kupić mieszkanie w Polsce właściwie bez większych przeszkód natury formalnej. Jeśli ma kartę stałego pobytu, może otrzymać kredyt na takich samych zasadach jak obywatel Polski. Inaczej jest w przypadku zakupu gruntów, budynków lub nieruchomości rolnych - wtedy wymagane jest zezwolenie MSWiA.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraińcy kupują więcej mieszkań w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 18:00
O 16 proc. w ciągu roku wzrosła liczba nieruchomości lokalowych kupionych w Polsce przez cudzoziemców. Większy wzrost widać w mieszkaniach niż w lokalach użytkowych. Kolejny rok z rzędu obserwujemy zwiększone zainteresowanie polskimi nieruchomościami ze strony mieszkańców Ukrainy.
rozwiń zwiń