Gospodarka

Sochaczew: mieszkania za 1 proc. ich wartości dla rodzin z dziećmi i emerytów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 12:10
Rodziny korzystające ze świadczenia "Rodzina 500 plus" oraz emeryci powyżej 65. roku życia będą mogli stać się właścicielami mieszkań komunalnych za 1 procent ich wartości. Taki projekt przygotował podwarszawski Sochaczew, radni mają głosować nad nim pod koniec miesiąca.
Audio
  • Sochaczew: mieszkania za 1 proc dla rodzin z dziećmi i emerytów - relacja Anny Wrzesień (IAR)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/MAKY_OREL

Warunkiem skorzystania z bonifikaty będzie ważna umowa na mieszkanie w zasobach komunalnych i brak zaległości czynszowych.

- Z naszego rozeznania wynika, że sytuacja części rodzin z dziećmi poprawiła się na tyle, że są one zainteresowane wykupem mieszkania na własność- tłumaczy burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.

Z możliwości wykupu mieszkania będzie mogło skorzystać ponad 100 rodzin

Na początek z możliwości wykupu mieszkania za 1 proc. będzie mogło skorzystać ponad 100 rodzin. Jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem, miasto przeznaczy do wykupu nową turę mieszkań.

To kolejna propozycja samorządów dla rodzin korzystających ze świadczenia "Rodzina 500 plus". Kilka miesięcy temu działki budowlane za połowę sumy zaproponowała gmina Kurzętnik w województwie warmińsko-mazurskim.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile jest warte mieszkanie spółdzielcze?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 21:00
Cena za jaką można kupić bądź sprzedać podobne mieszkanie spółdzielcze może się bardzo różnić. Przyczyną jest stan prawny mieszkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1,3 tys. tanich mieszkań w Poznaniu za kredyt z EBI

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 08:10
Około 1,3 tys. tanich mieszkań zostanie wybudowanych w Poznaniu, dzięki kredytowi na kwotę 147 mln złotych przyznanemu przez Europejski Bank Inwestycyjny. Środki są objęte gwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy fundusz będzie budował mieszkania dla niezamożnych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 15:01
W maju rząd zajmie się projektem ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, który ma budować na państwowych gruntach mieszkania na wynajem dla niezamożnych Polaków. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, pomysłodawca Funduszu, chce, by ustawa weszła w życie na początku II połowy roku.
rozwiń zwiń