Gospodarka

Kędzierzyn-Koźle: długi mieszkaniowe w lokalach komunalnych i socjalnych przekroczyły 20 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 12:26
Już 20 milionów złotych wynosi dług osób mieszkających w lokalach komunalnych i socjalnych należących do miasta Kędzierzyn-Koźle. Z miesiąca na miesiąc zaległości narastają a urzędnicy nie mają pomysłu, jak ten trend odwrócić.
Audio
  • Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla: są przypadki, że osoby które dostały mieszkanie w ubiegłym roku, już mają zaległości (IAR)
  • Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla: w wielu przypadkach próby wyegzekwowania należności przez komorników są bezskuteczne (IAR)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/MAKY_OREL

Są przypadki, że osoby które dostały mieszkanie w ubiegłym roku, już mają zaległości - mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

- Dostają eksmisję z danego mieszkania (…) sąd nakazuje gminie, ażeby znalazła kolejne mieszkanie - powiedziała. Prezydent miasta dodała, że w wielu przypadkach próby wyegzekwowania należności przez komorników są bezskuteczne. - Nie możemy zakładać, że ludzie nie będą płacić czynszów - powiedziała Sabina Nowosielska.

Dłużnicy mogą odpracować zaległości

Urząd przypomina, że dłużnicy mogą odpracować zaległości czynszowe. Jednak odsetek osób chętnych do udziału w takim programie jest znikomy.

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: mieszkania długi mieszkanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy fundusz będzie budował mieszkania dla niezamożnych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 15:01
W maju rząd zajmie się projektem ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, który ma budować na państwowych gruntach mieszkania na wynajem dla niezamożnych Polaków. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, pomysłodawca Funduszu, chce, by ustawa weszła w życie na początku II połowy roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sochaczew: mieszkania za 1 proc. ich wartości dla rodzin z dziećmi i emerytów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 12:10
Rodziny korzystające ze świadczenia "Rodzina 500 plus" oraz emeryci powyżej 65. roku życia będą mogli stać się właścicielami mieszkań komunalnych za 1 procent ich wartości. Taki projekt przygotował podwarszawski Sochaczew, radni mają głosować nad nim pod koniec miesiąca.
rozwiń zwiń