Gospodarka

REIT-y: inwestowanie w nieruchomości bardziej dostępne

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 10:09
Od przyszłego roku więcej Polaków będzie mogło inwestować w nieruchomości. Będzie to można robić za pośrednictwem REIT-ów, czyli instytucji, które czerpią zyski z czynszów i wynajmu nieruchomości. Udziały w REIT-ach kupuje się tak jak akcje, czy jednostki funduszy inwestycyjnych.
Audio
  • Wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak: trwają prace nad ustawą regulującą ten rodzaj inwestycji (IAR)
  • Wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak: ten rodzaj inwestowania może być opłacalny (IAR)
Udziały w REIT-ach kupuje się tak jak akcje, czy jednostki funduszy inwestycyjnych.
Udziały w REIT-ach kupuje się tak jak akcje, czy jednostki funduszy inwestycyjnych.Foto: Denphumi/Shutterstock.com

Biorący udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak wyjaśnia, że trwają prace nad ustawą regulującą ten rodzaj inwestycji. Przypomina, że pierwszy projekt ustawy został publikowany jesienią ubiegłego roku, a w ciągu kilku tygodni poznamy zaktualizowaną wersję tego dokumentu. Prawo ma zacząć obowiązywać od przyszłego roku.

"Ten rodzaj inwestowania może być opłacalny"

Wiceprezes BGK Nieruchomości uważa, że ten rodzaj inwestowania może być opłacalny. Dodaje, że najważniejszą zaletą REIT-ów jest możliwość inwestowania znacznie niższych kwot, niż wówczas, gdy samemu kupuje się mieszkanie na wynajem. Włodzimierz Stasiak podkreśla jednak, że na inwestowaniu w nieruchomości, jak na każdej innej inwestycji, też można stracić. Dlatego ważne jest, aby zarządzaniem RET-ami zajmowali się specjaliści.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

REIT-y wkraczają do Polski. Przyniosą korzyści GPW, rynkowi nieruchomości, ale i naszym portfelom?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 19:10
W czwartek, 13 kwietnia, na warszawskiej giełdzie zadebiutuje spółka z sektora wynajmu nieruchomości, która zapowiada przekształcenie się w podmiot typu REIT. To nowość na naszym rynku, która może wpłynąć pozytywnie na samą giełdę i przyciągnąć na nią nowych inwestorów, na rozwój rynku nieruchomości komercyjnych, ale i na nasze portfele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

REIT-y: jak inwestować i jak zarabiać?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 18:44
W 2018 roku ma wejść w życie ustawa o REIT-ach, czyli o podmiotach wspólnego inwestowania w nieruchomości. Mimo, że zaczyna się o tym coraz głośniej mówić, nadal nie bardzo wiadomo, o co w nich chodzi, i - zwłaszcza - jakie z tego korzyści mogą wyniknąć dla statystycznego obywatela.
rozwiń zwiń