X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Można rozpocząć budowę 100 tys. lokali w ramach programu "Mieszkanie plus"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 09:53
Mamy potencjał, kapitał i lokalizacje, by zacząć budowę 100 tys. mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie plus" - poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
Audio
  • Mirosław Barszcz: w całej Polsce powstaje w tej chwili 27 inwestycji mieszkaniowych/ Informacyjna Agencja Radiowa
  • Wiceminister rozwoju Artur Soboń na temat inwestycji mieszkaniowych/ Informacyjna Agencja Radiowa
  • Maciej Żukowski z Ministerstwa Finansów o inwestycjach w nieruchomości/ Informacyjna Agencja Radiowa
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter

- W Polsce dzisiaj brakuje mieszkań, szczególnie tych, które byłyby bardziej dostępne cenowo dla tej grupy Polaków, dla których dzisiaj mieszkanie jest często tym momentem, w którym decydują czy z Polski wyjechać, czy w Polsce zostać - powiedział Soboń.

Realizowanych jest teraz ok. 10 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus - powiedział koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów Mirosław Barszcz. Jak dodał, wartość tych inwestycji to ponad 2,4 mld zł.

- Aktualnie w realizacji jest 27 projektów, w ramach których powstaje ponad 9 tys. 681 mieszkań" - powiedział Barszcz. Jak dodał, "część tych projektów jest w budowie, część czeka na komercjalizację, część już oddano - powiedział koordynator Rady Mieszkalnictwa w trakcie piątkowej konferencji ws. odblokowania potencjału Mieszkania plus.

Jak poinformował Barszcz, do końca tego roku "planowany stan realizacji to ma być blisko 30 tys. mieszkań". - Wartość tych inwestycji to 8,7 mld zł - dodał.

Mirosław Barszcz przypomniał, że BGK Nieruchomości został przejęty przez PFR SA i stał się częścią grupy kapitałowej PFR. Wkrótce zmieni też nazwę na PFR Nieruchomości. - Bliska współpraca z PFR da nam nowe możliwości i synergie, np. w obszarze współpracy z samorządami - zaznaczył.

Obecnie analizowane są inwestycje, z których może powstać 117 tys. lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Mirosław Barszcz dodał, że jest to łącznie 406 projektów o wartości 33 mld 693 mln zł.

Minister Soboń, że każde 100 tys. zbudowanych w Polsce mieszkań to 30 mld zł zainwestowanych w polską gospodarkę.

Dyrektor departamentu podatków dochodowych w resorcie finansów Maciej Żukowski dodał, że problem deficytu mieszkań w Polsce ma też pomóc rozwiązać ustawa o firmach inwestujących w najem nieruchomości, nad którą obecnie pracuje Sejm.

- Projekt ten powinien zainteresować inwestorów indywidualnych i ożywić rynek kapitałowy. Zainteresuje również deweloperów. Mam nadzieję, że zwiększy udział polskiego kapitału, poprawi płynność i stabilność na rynku nieruchomości i będzie instrumentem do długoterminowego oszczędzania i długoterminowego inwestowania - powiedział Żukowski.

PAP, IAR, NRG, kw  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak