X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Mieszkanie plus: czynsz w Gdyni za najmniejszy lokal – 564 zł, przy opcji własnościowej – 838 zł

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 15:57
Czynsz za najem najmniejszego lokalu w gdyńskim Mieszkaniu plus wyniesie około 654 złote - powiedział PAP Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości. Jak dodał, osoby, które zdecydują się na najem z opcją dojścia do własności, zapłacą 838 zł miesięcznie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

26 października (piątek) rozpocznie się nabór wniosków dla najemców gdyńskiego programu Mieszkanie plus. Jak informował BGK Nieruchomości, 172 mieszkaniami zainteresowanych jest 621 osób (tyle osób wypełniło ankietę).

Czynsz za lokal 29 metrów – 654 zł lub 838 zł przy dojściu do własności

Tomasz Górnicki powiedział, że "w przypadku najmniejszego, wykończonego w standardzie „pod klucz” mieszkania o powierzchni blisko 29 m kw. czynsz wyniesie nieco ponad 654 zł". "Z dojściem do własności to będzie około 838 zł" - powiedział.

Za lokal 60-metrowy – w opcji własnościowej ponad 1500 zł

Jak podał członek zarządu BGK Nieruchomości, "w przypadku wykończonego mieszkania o powierzchni 60 m kw. czynsz wyniesie 1 tys. 119 zł, a przy dojściu do własności 1 tys. 554 zł".

Dla mniej zamożnych będą dopłaty dla czynszów. Jakie – na razie trwają obliczenia

"Lokatorzy Mieszkania plus będą mogli skorzystać z dopłat do czynszów" - przypomniał. "W przypadku trzypokojowego mieszkania o powierzchni 60 m kw. można liczyć nawet na 385 złotych dopłaty do czynszu" - powiedział Górnicki.

Jak zaznaczył, wysokość dopłat jest na razie prognozowana. Będzie można ją dokładnie podać w momencie naliczania dopłaty. Jej wysokość, zgodnie z ustawą, zależy od wartości odtworzeniowej w danym województwie, dochodu najemców, liczby członków rodziny i metrażu mieszkania.

BGK Nieruchomości sfinansował w Gdyni budowę 4 budynków ze 172 lokalami

Inwestycja w Gdyni, finansowana przez BGK Nieruchomości, to 172 mieszkania w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach. Jak informuje BGKN, to zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2,3,4 oraz 5-pokojowe. Na osiedlu przewidziano także 224 miejsca postojowe dla samochodów.

Czynsz będzie zależał od standardu wykończenia  i od rodzaju umowy

Jak podaje BGKN, "wysokość czynszu w gdyńskiej inwestycji programu Mieszkanie plus będzie uzależniona od rodzaju zawartej umowy najmu i standardu wykończenia lokalu". "Zgodnie z założeniami średnia stawka czynszu za najem mieszkania, na minimum 24 miesiące, w standardzie wykończonym wyniesie 19,83 zł za m kw. Natomiast za najem z dojściem do własności na 30 lat, w stanie deweloperskim, wyniesie 23,60 zł za m kw.".

Chętni na gdyńskie Mieszkanie plus wypełniali ankiety. Formularze (było ich 621) miały pokazać, jakie preferencje mają rodziny zainteresowane najmem mieszkań wybudowanych w ramach programu Mieszkanie plus w Gdyni.

Dopłaty do lokali z Mieszkania plus z dopłatami

Mieszkanie plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzających do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania w sektorze prywatnym, samorządowym i rządowym. Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału.

Od stycznia 2019 r., wzorem zamożniejszych państw UE, niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności.

W ramach programu realizowane są obecnie inwestycje na 10 tys. mieszkań

Oprócz zmian w prawie, mających stworzyć ramy dla realizacji inwestycji, utworzony został wehikuł inwestycyjny, nazwany Funduszem Sektora Mieszkań dla Rozwoju. Aktywami Funduszu zarządza BGK Nieruchomości (niedługo PFR Nieruchomości). Fundusz na zasadach komercyjnych inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach.

Obecnie jest realizowanych blisko 10 tys. mieszkań. Fundusz prowadzi analizy lokalizacji zgłoszonych przez samorządy, spółki Skarbu Państwa oraz podmioty prywatne, które mogą umożliwić budowę ponad 117 tys. mieszkań. To łącznie 406 projektów o wartości 33 mld 693 mln zł.

W ramach programu Mieszkanie plus oddano już do użytku 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, gminie Jarocin oraz Kępnie.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak