X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Solidarna Polska: Rostowski szkodzi finansom, powinien odejść

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 13:49
Klub ma gotowy wniosek o odwołanie go ze stanowiska ministra finansów, ale nie ma wystarczającej liczby podpisów. Inicjatywę musi bowiem poprzeć 69 posłów, a Solidarna Polska ma ich zaledwie 17.
Audio
  • Sylwia Białek o tym, że Solidarna Polska zbiera podpisy pod wniosek o wotum nieufności wobec Jacka Rostowskiego/IAR
Wicepremier, minister gospodarski Janusz Piechociński (L), minister nauki i szkolnictwa Barbara Kudrycka (C), wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski (P) podczas pierwszego dnia 46. posiedzenia Sejmu, 23 bm.
Wicepremier, minister gospodarski Janusz Piechociński (L), minister nauki i szkolnictwa Barbara Kudrycka (C), wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski (P) podczas pierwszego dnia 46. posiedzenia Sejmu, 23 bm. Foto: PAP/Rafał Guz

Dlatego lider partii Zbigniew Ziobro zaapelował, głównie do posłów Prawa i Sprawiedliwości, o poparcie wniosku o wotum nieufności wobec ministra finansów. - Jarosław Kaczyński zwrócił się do nas z propozycją współpracy. Ufam, że PiS poprze nasz wniosek - mówił Zbigniew Ziobro.
Poseł SP Andrzej Romanek wyliczał - jak to określił - parszywą trzynastkę grzechów ministra. Gdy pan Rostowski obejmował tekę ministra, zadłużenie publiczne wynosiło 496 miliardów złotych, dziś wynosi ono 838 miliardy - grzmiał polityk. Kolejnym grzechem jest podniesienie stawki podatku VAT z 22 do 23%. Romanek przewiduje, że wkrótce wzrośnie ona do 25%. Kolejnym powodem odwołania ministra Rostowskiego są też jego pomysły dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych. To skok na zgromadzone tam pieniądze Polaków - mówił Romanek. - Propozycje ministra Rostowskiego to bankructwo polskich finansów. Jesteśmy po trzęsieniu ziemi, a czeka nas finansowe i polityczne tsunami - zapowiadał poseł Romanek.
W tym samym czasie trwała konferencja Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że kolejne głosowanie nad wotum nieufności dla ministra finansów nie przyniesie efektów ze względu na brak konicznej większości w Sejmie. - Odrzucenie wniosku miałoby natomiast znaczenie propagandowe i wzmocniłoby rząd - wskazał prezes PiS.
Zgodnie z konstytucją, wniosek o wotum nieufności wobec ministra musi poprzeć 231 posłów.
pp/IAR

Galeria: dzień na zdjęciach >>>
''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kaczyński: jak długo ten rząd będzie rujnował Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 23:55
Sytuacja finansów publicznych jest fatalna - uważa Jarosław Kaczyński. "Jak długo Polska będzie znosić rządy bankrutów i nieudaczników, którzy nie potrafią rządzić?" - pyta lider PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS chce komisji śledczej w sprawie budżetu. "Gdzie są pieniądze"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 13:50
Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że komisja śledcza może ustalić prawdę o stanie polskich finansów publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rostowski proponuje PiS wykład zamiast komisji śledczej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 12:33
- Lepszy od komisji śledczej byłby wykład - tak minister finansów Jacek Rostowski komentuje słowa prezesa PiS, który zapowiada wniosek o powołanie komisji ws. finansów publicznych.
rozwiń zwiń