X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Strefa euro? Tak, ale za kilka lat

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:00
– Polska powinna wstąpić do strefy euro, gdy ona się unormuje, wystandaryzuje i w końcu będzie wiadomo, jakie są jej faktyczne, twarde, podstawy – mówi Paweł Cymcyk, analityk finansowy z ING TFI.
Audio
Strefa euro? Tak, ale za kilka lat
Foto: Glow Images/East News

Paweł Cymcyk uważa, że Polska straciłaby na konkurecyjności, gdyby teraz przystąpiła do strefy euro. –  W tej chwili jesteśmy w stanie samodzielnie kreować swoje stopy procentowe, trochę wpływać na to, jak polska waluta jest postrzegana na świecie i dzięki  temu polski eksport może trzymać się zdecydowanie lepiej, niż gdyby Polska była w strefie euro. To o tyle istotne, że polski  eksport to istotna część produkcji i PKB – tłumaczy analityk finansowy.

Słuchaj innych dyskusji w cyklu "Za, a nawet przeciw" >>>

Krzysztof Szczerski z PiS, członek Sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej, twierdzi, że wejście do strefy euro teraz jest pomysłem "kosmicznym”. –  Przy dzisiejszym poziomie zarobków w Polsce urealniłoby to polską biedę. Jeżeli ktoś zarabia dziś 1 200 złotych na rękę, miałby zaledwie  300 euro w kieszeni –  mówi polityk. Rozmówca Ernesta Zozunia twierdzi, że powinniśmy przystąpić do strefy, jeżeli to wejście dałoby nam możliwość ekspansji na rynki strefy euro.


W audycji wypowiadali się również: Paweł Satalecki, ekonomista, Jarosław Janecki , główny ekonomista Societe Generale oraz Słuchacze.

"Za, a nawet przeciw" słuchać można na antenie Trojki od poniedziałku do czwartku, w samo południe.

(pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Belka o strefie euro: nie ma co się pchać

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 18:13
Polska nie powinna się śpieszyć z przyjęciem euro - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego, który spotkał się z laureatami olimpiady ekonomicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Huebner: musimy poczekać z przyjęciem euro

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 08:21
Danuta Huebner (eurodeputowana PO): Na pewno nie zniknęły argumenty, żeby wejść do strefy euro, mimo kryzysu. Nie można wykluczyć, że do obszaru stabilizacyjnego walutę wejdziemy około 2015 roku.
rozwiń zwiń