X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Rewolucja nadzieją polskich przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 17:30
- Jako młody przedsiębiorca nie miałem problemów z wypełnianiem deklaracji podatkowej. 20 lat później nawet mała firma musi mieć prawników i doradców podatkowych - ocenia Maciej Wroński.
Audio
Rewolucja nadzieją polskich przedsiębiorców?
Foto: Glow Images/East News

Małe i średnie przedsiębiorstwa wytwarzają 60 procent PKB, dają 70 procent wszystkich miejsc pracy. Zatem powinny być oczkiem w głowie państwa, a tym czasem... Mali i średni przedsiębiorcy wystosowali list otwarty do premiera w sprawie sposobu traktowania prowadzących działalność przez państwo. Czują się oszukani przez machinę administracyjną. Apelują o jasność i czytelność naliczania podatków, o interpretowanie prawa na korzyść przedsiębiorców, a także aby w sprawach spornych orzekały sądy a nie Izby Skarbowe nadużywające luk prawnych

- Izby oskarżają tak naprawdę w swojej sprawie. Po ich decyzji można wszcząć egzekucje, sprawa trafia do komornika, a to paraliżuje pracę firmy. Przepisy są odczytywane różnie w różnych miastach. Zdarza się, że nawet urzędnicy jednej Izby wstrzymują decyzję, bo nie mogą uzgodnić między sobą interpretacji, a odsetki karne danej firmy rosną - mówił założyciel Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Słuchaj innych dyskusji w cyklu "Za, a nawet przeciw" >>>

- Polskie formy nie dysponują takimi rynkami zbytu, kapitałem czy technologiami jak ich konkurenci z  zachodniej Europy. Jeśli chcemy, żeby tworzyły miejsca pracy musimy im stworzyć lepsze warunki niż mają firmy w krajach bogatszych. Przedsiębiorcy dostrzegają zmiany, ale uznają je za niesatysfakcjonujące. Trudno uznać za satysfakcjonujące zajęcie 55. miejsca wśród 180 państw w rankingu Banku Światowego dot. łatwości prowadzenia biznesu - podkreśla Jeremi Mordasewicz.

Co najbardziej boli polskich przedsiębiorców dowiedz się słuchając całej audycji, w której wypowiadali się słuchacze Trójki oraz Marcin Święcicki (PO), Bohdan Wyżnikiewicz, Zbigniew Girzyński (PiS).

o wysłuchania audycji zaprasza Kuba Strzyczkowski.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UOKiK: kary dla spółek za koncentrację bez powiadomienia

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 13:50
48 tysięcy złotych kary, zapłaciły spółki Remondis Gliwice i Przedsiębiorstwo Składowania i Utylizacji Odpadów za dokonanie koncentracji bez zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskładkowanie umów o dzieło. Przedsiębiorcy przeciwni

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 21:45
Przedsiębiorcy ostrzegają, że obowiązkowe oskładkowanie umów o dzieło spowoduje wzrost bezrobocia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK: deweloperzy robią się uczciwi

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 10:02
Dobre wiadomości dla nabywców nowych mieszkań. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma coraz mniej powodów do nakładania kar na deweloperów.
rozwiń zwiń