X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polski port kontenerowy w Gdańsku nie boi się niemieckiej konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 20:05
Jeszcze w tym roku DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy w Polsce, rozpocznie inwestycję o wartości 200 milionów euro. - Dzięki temu podwoimy moce przeładunkowe, a polscy importerzy nie muszą korzystać z portów niemieckich – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl Adam Żołnowski, wiceprezes DCT Gdańsk SA, uczestnik IV. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.
Audio
  • Jeszcze w tym roku DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy w Polsce, rozpocznie inwestycję o wartości 200 milionów euro - Adam Żołnowski, wiceprezes DCT Gdańsk SA./Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Terminal Kontenerowy - DCT Gdańsk SA
Terminal Kontenerowy - DCT Gdańsk SAFoto: Wikimedia Commons, DCT Gdansk SA

Obecnie Gdańsk jest w gronie 100 największych portów na świecie, w ciągu najbliższych 3-4 lat ma szanse awansować do pierwszej 50-tki.

Gdańsk doskonale radzi sobie w konkurencji z portami Europy Zachodniej, a dzięki inwestycjom z funduszy australijskich do Polski mogą zawijać największe na świecie statki.

To daje korzyści dla naszej gospodarki, na przykład w postaci nowych miejsc pracy, a dla konsumentów bezpośrednie połączenia z portów w Azji do Gdańska, co oznaczają tańsze towary importowane.

Z tego połączenia mogą korzystać wszystkie firmy, ale obecnie najczęściej robią to te z branży motoryzacyjnej i elektronicznej, sprowadzające pralki, lodówki i sprzęt RTV. W drugą stronę, czyli z Polski do Azji kontenerami najczęściej transportowana jest nasza żywność, a w szczególności towary mięsne.

Sylwia Zadrożna

Zobacz więcej na temat: Gdańsk transport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak