X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Europejski Kongres Finansowy: dlaczego w Polsce nie wykorzystujemy potencjału PPP?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 16:53
Projekty w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego są na razie realizowane na małą skalę, zarówno w ujęciu wartościowym, jak i ilościowym, mówiono podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Z 64 umów PPP zawartych w latach 2009-2013, ponad połowa dotyczyła inwestycji nieprzekraczających 20 milionów złotych.
Audio
  • Europejski Kongres Finansowy: należy promować zaangażowanie prywatnych inwestorów w tworzenie infrastruktury w Polsce, bo potrzeby są ogromne, mówi o partnerstwie publiczno-prywatnym Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Banku Pekao SA./Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Banku Pekao SA.
Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Banku Pekao SA.Foto: Polskie Radio

Tymczasem doświadczenia krajów starej Unii pokazują, że ta formuła inwestycji ma duży potencjał w przypadku projektów dużych, o wartości kilkuset milionów złotych.

W Polsce do takich projektów można zaliczyć pojedyncze transakcje, takie jak budowa autostrad koncesyjnych, budowa spalarni śmieci w Poznaniu czy zagospodarowanie dworca PKP i terenów sąsiadujących w Sopocie. Tymczasem PPP może być realizowane w dziedzinie ochrony zdrowia, szkolnictwa wyższego i szeroko rozumianej infrastruktury.

- Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu, bo sektor bankowy jest zdrowy, ma płynność, ale ten czas musimy dobrze wykorzystać na przygotowanie i wymianę doświadczeń - mówi Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Banku Pekao SA.

Jak podkreśla, Europejski Kongres Finansowy jest idealnym miejscem, gdzie możemy wymienić się wiedzą na temat finansowania projektów infrastrukturalnych z partnerami biznesowymi, jednocześnie proponując zmiany instytucjonalne, które pozwolą na jeszcze większe zaangażowanie banków w tego rodzaju projekty. - Należy promować zaangażowanie prywatnych inwestorów w tworzenie infrastruktury w Polsce, bo potrzeby są ogromne – dodaje Kopyrski.

Jednym z pomysłów, dyskutowanych w Sopocie, jest propozycja utworzenia rządowego planu priorytetowych inwestycji infrastrukturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem partnerstwa publiczno-prywatnego. Mogłoby się to przyczynić do zwiększenia ilości projektów PPP w zakresie rozwoju infrastruktury w Polsce.

Sylwia Zadrożna

Zobacz więcej na temat: inwestycje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport: Polska przyciąga zagranicznych inwestorów

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 15:00
Polska znalazła się na 13. miejscu na świecie i 5. w Europie w raporcie o najbardziej atrakcyjnych krajach do inwestowania w latach 2014 - 2016. Ankietę przeprowadza wśród szefów globalnych korporacji Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. Konferencja przygotowuje też coroczny raport światowych inwestycji.
rozwiń zwiń