X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Jan Kulczyk: nauczymy jak robić interesy z Afryką

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 16:14
W Polsce powstają pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Studia, powstałe dzięki inicjatywie najbogatszego Polaka Jana Kulczyka, będą prowadzone w oparciu o program oferujący dostęp do praktycznej wiedzy wprost u źródeł – czołowych przedsiębiorców odnoszących sukcesy w Afryce, dyplomatów i wykładowców.
Audio
  • W Polsce powstają pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Dlaczego są potrzebne oraz jak będą funkcjonować, mówią: współzałożyciel SWPS Piotr Voelkel oraz ich inicjator Jan Kulczyk./Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/.
Jan Kulczyk
Jan KulczykFoto: Polskie Radio

Podyplomowe studia „Africa: business and Beyond” to pierwszy tego typu projekt w Europie Środkowo – Wschodniej. Zajęcia już od października rozpoczną się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

- Z inicjatywy Jana Kulczyka (największego polskiego inwestora w Afryce) postawiliśmy właśnie na Afrykę. Chcemy przygotowywać kadrę, która może funkcjonować w biznesie właśnie na tym kontynencie. Będziemy im pokazywać po pierwsze różnice kulturowe. Pokażemy jak myślą ludzie w Afryce, co dla nich jest ważne i jakie mają wartości. Pokażemy też makro gospodarkę, jak ona funkcjonuje w poszczególnych krajach Afryki. Najważniejsze jest jednak to, że będziemy pokazywać konkretne przykłady i przypadki jak robi się biznes w Afryce – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl współzałożyciel SWPS Piotr Voelkel.

Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, za pięć lat z dwudziestu najszybciej rozwijających się rynków na świecie, aż dziesięć będzie zlokalizowanych w Afryce Sub-Saharyjskiej. Inwestorzy, biznesmeni dostrzegają ten trend i już dziś sygnalizują potrzebę kształcenia nowych kadr.

- Pomyślałem sobie, że Polacy mają dzisiaj wyjątkowe doświadczenie. To my pokazaliśmy światu jak zmieniać systemy, bezkrwawe rewolucje i jak zmieniać rzeczywistość. Dla Polski i dla Europy przyszedł już dawno czas na znalezienie potężnego rynku, który będzie miał potencjalny wzrost i będzie miał ludzi, którzy chcą się kształcić i bogacić. Te synergie w stosunku do Afryki dla nas są największe – mówi Jan Kulczyk.

Odpowiedź na pytanie czy Europa potrzebuje dzisiaj Afryki jest oczywista.

- Prawdą jest to, że my za mało wiemy o tym kontynencie i o ludziach go zamieszkujących. Nie mamy też z nimi takich bezpośrednich relacji. Paradoksem jest to, że ambasada w Nigerii, która obsługuje 300 milionów ludzi zatrudnia tylko trzech pracowników. Absolutnie Europa, jako kontynent, który się starzeje i kurczy potrzebuje Afryki. Nie wiem tylko czy jeszcze Afryka potrzebuje Europy. Mam nadzieję, że jeszcze tak – dodaje Jan Kulczyk.

Arkadiusz Ekiert

/

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Go Africa: są już pierwsze sukcesy polskich firm w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 10:42
Wymiana gospodarcza Polski z afrykańskimi krajami rośnie ...ale to nadal tylko 1 procent naszego handlu zagranicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Go Africa po dwóch latach

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 22:55
Państwa afrykańskie są najbardziej rozwijającymi się krajami świata, dlatego warto zabiegać o te rynki. Polska ma tu dużo zaległości - w 2013 r. handel z Afryką stanowił zaledwie 1,3 proc. naszego eksportu. Stąd rządowy program Go Africa, działający od dwóch lat. O jego efektach mówi prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Sławomir Majman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej K. Koźmiński: gospodarka nas nie zawiedzie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 16:00
O destabilizacji świata, której jednak nie powinniśmy się obawiać, roli opinii społecznej w rozwoju gospodarczym krajów, nieprawdziwych opiniach o „leniwych Grekach”, sposobach uzyskania pozycji międzynarodowej przez uczelnie oraz o swojej wielkiej słabości do klasycznych samochodów, mówi Prof. Andrzej K. Koźmiński, współzałożyciel i pierwszy wieloletni rektor uczelni Akademii Leona Koźmińskiego.
rozwiń zwiń