X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Lotnisko w Modlinie na fali wzrostów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 15:20
2016 ma być ostatnim rokiem, który port lotniczy w Modlinie zakończy na minusie. W zeszłym roku lotnisko odnotowało 52-procentowy wzrost liczby pasażerów. A to oznacza, że musi poważnie myśleć o rozbudowie.
Audio
  • O sukcesach i przyszłości portu lotniczego w Modlinie mówiła rzecznik portu Warszawa-Modlin Magdalena Bojarska. /Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Rzecznik portu Warszawa-Modlin Magdalena Bojarska
Rzecznik portu Warszawa-Modlin Magdalena Bojarska Foto: Polskie Radio

- Miniony rok był rekordowy dla lotniska - mówi rzecznik portu Warszawa-Modlin Magdalena Bojarska - Przyjęliśmy 2 mln 600 tys. pasażerów, czyli prawie 1 mln podróżnych więcej niż w 2014 roku. Rozwinęliśmy siatkę połączeń - doszło 6 nowych tras lotniczych, ale też nowe połączenia autobusowe dla mieszkańców Polski północno-wschodniej i Lublina. Zmienia się też samo lotnisko. Uruchomiliśmy piąte, dodatkowe przejście kontroli i bezpieczeństwa, tzw. fast track, który eliminuje kolejki.

Dalszy wzrost i inwestycje

Ten rok będzie dla modlińskiego portu rokiem dalszego wzrostu pasażerów, ale też rokiem inwestycji. - Planujemy rozpoczęcie rozbudowy terminala, budowy nowej wieży kontroli ruchu lotniczego i hotelu lotniskowego - zapowiada Bojarska - Będzie też nowa strona internetowa lotniska i nowe połączenie na wyspę Korfu w Grecji. Wdrożymy również system ATIS, bardzo przydatny dla pilotów, który umożliwi im otrzymanie automatycznej informacji pogodowej bez konieczności kontaktowania się manualnie z lotniskiem.

Rozbudowa lotniska jest konieczna, bo port zbliża się do granicy przepustowości, czyli 3 -3,5 mln pasażerów rocznie. - Dzięki rozbudowie, która powinna zakończyć się w 2018 roku, będziemy mogli przyjmować 5 mln pasażerów w ciągu roku. Dwukrotnie zwiększy się hala odlotów. Obecnie są cztery gate'y, będzie ich 8. O 500 metrów kwadratowych zwiększy się powierzchnia handlowo-gastronomiczno-usługowa – mówi rzecznik portu.

Lotnisko zacznie zarabiać

Strata za 2015 roku wyniesie nieco ponad 5 mln złotych i będzie o połowę niższa, niż wcześniej zakładano.  Zysk na poziomie EBITDA wyniesie na koniec 2015 roku ponad 15 mln zł. - Lotnisko zacznie na siebie zarabiać w 2017 roku, czyli 5 lat po uruchomieniu portu. To bardzo szybko, jak na tak dużą inwestycję - podkreśla Magdalena Bojarska.

Karolina Mózgowiec, fko

Zobacz więcej na temat: lotnisko w Modlinie Modlin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NIK krytycznie o lotnisku w Modlinie: źle przygotowana inwestycja i problemy z nadzorem budowlanym

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 10:38
Fatalny nadzór, nieczytelne normy i złe zarządzanie pieniędzmi. Najwyższa Izba Kontroli krytykuje spółkę nadzorującą port lotniczy w Modlinie. Zarząd lotniska ma zastrzeżenia do raportu NIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lotnisko Warszawa-Modlin po trzech latach: jeden przewoźnik, 32 kierunki i 2,5 mln pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2015 22:05
260 tysięcy pasażerów miesięcznie i 32 kierunki – po trzech latach lotnisko Warszawa-Modlin cały czas rozwija się i rozrasta. Od początku tego roku port przyjął już prawie 1,5 mln podróżnych. Obecnie jest piątym największym lotniskiem w Polsce.
rozwiń zwiń