X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

„Banksterzy. Kulisy Globalnej Zmowy”

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 17:25
„Banksterzy. Kulisy Globalnej Zmowy” – to najnowsza książka Janusza Szewczaka.
Audio
  • Kim są osoby rządzące dzisiaj pieniędzmi na świecie, mówi Janusz Szewczak, autor książki „Banksterzy. Kulisy Globalnej Zmowy”. /Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Janusz Szewczak
Janusz SzewczakFoto: Polskie Radio

- Banksterzy są to osoby, które dzisiaj rządzą pieniądzem. Są to osoby, które mają wpływ nawet na to, ile kosztuje filiżanka kawy, a nie tylko na to ile kosztują usługi bankowe – mówi Janusz Szewczak, autor książki „Banksterzy. Kulisy Globalnej Zmowy”.

– Według Marka Twaina, bankierami są osoby, które dają nam parasol jak świeci słońce, ale zabierają go jak zaczyna padać deszcz – a co dopiero jak zbliża się ulewa – przekonuje Szewczak.

Jego zdaniem taka ulewa w świecie bankowym zbliża się wielkimi krokami. Janusz Szewczak ocenia, że bankierzy nic nie zrozumieli i nie wyciągnęli wniosków po kryzysie z 2008 roku.

– Bankierzy – to osoby, które miały wszystko a postanowiły mieć jeszcze więcej – własne państwa i własne narody - mówi.

Jak podkreśla , mamy dzisiaj 200 bilionów dolarów długu – tak jest zadłużony świat – i stało się to za przyczyną wielkich banków, które oszalały z chciwości i zlekceważyły wszelkie zasady ryzyka, kalkulacji i przyzwoitości. Banki z dużej części patologii uczyniły normę i nagradzają tych, którzy nauczyli się perfekcyjnie kłamać.

– Banksterzy nie kierują się patriotyzmem, dla nich najważniejszy jest zysk. Dzisiaj banksterzy zaprowadzili świat na krawędź kolejnego wielkiego krachu – mówi Szewczak.

Tym razem, zdaniem Janusza Szewczaka, będzie to jeszcze większy kryzys niż ten z roku 2008. Jak zaznacza autor książki, banki wyprodukowały tyle toksycznych produktów i instrumentów bankowych, że dziś mamy do czynienia z wirtualnym pieniądzem i nikt za nim nie nadąża. – Mówi się, że jest to dzisiaj 700 bilionów dolarów opcji różnego rodzaju a to są takie produkty, których już nie rozumieją nawet nobliści a co dopiero zwykli ludzie. – Dzisiaj możemy mówić już nie o demokracji a o bankokracji – niektórzy twierdzą nawet, że jest to bankokratura. Czy świat bankowy i finansowy ma przyszłość? – te pytania stawia w swojej najnowszej książce Janusz Szewczak.

Dominik Olędzki

Zobacz więcej na temat: banki finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak