Gospodarka

79% Polaków popiera zmianę prawa i ograniczenie „szarej strefy”

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 16:06
TNS Polska przeprowadził badanie dotyczące zakładów bukmacherskich Co Polacy sądzą o zmianie przepisów i ograniczeniu szarej strefy zakładów bukmacherskich w Polsce?
Audio
  • Nielicencjonowani bukmacherzy zagospodarowali 91% rynku zakładów wzajemnych – mówi Paweł Rabantek ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich./Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia./.
Paweł Rabantek ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.
Paweł Rabantek ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.Foto: Polskie Radio

Aż 79% Polaków popiera zmianę przepisów i ograniczenie szarej strefy zakładów bukmacherskich w Polsce, w tym ponad jedna trzecia (39,5%) zdecydowanie popiera ten pomysł, i tyle samo (39,5%) raczej zgadza się z tym. Przeciwnego zdania jest co piąty Polak (21%), z czego 15% raczej nie zgadza się, a zaledwie 6% zdecydowanie nie zgadza się z tym.

„Nasze badania wskazują, że Polacy mają wyraźny pogląd dotyczący ograniczenia ‘szarej strefy’ w zakładach bukmacherskich. Aż 79% badanych popiera zmianę przepisów.  Polacy są przekonani, że firmy działające legalnie i uczciwie płacące podatki powinny być chronione przez organy państwa, a ‘szara strefa’ powinna być ograniczona” – podkreśliła Urszula Krassowska, z TNS Polska.

TNS Polska zapytał Polaków także o to, czy państwo polskie powinno chronić legalnie działające firmy przed konkurencją firm działających nielegalnie.

Aż 88% Polaków uważa, że tak, w tym połowa respondentów (50%) zdecydowanie popiera ten pomysł, a ponad jedna trzecia (38%) raczej zgadza się z tym. Przeciwnego zdania jest zaledwie co dziesiąty Polak (12%), z czego 8% raczej nie zgadza się z tym, że państwo polskie powinno chronić legalnie działające firmy przed konkurencją firm działających nielegalnie, a zaledwie 4% zdecydowanie nie zgadza się z tym.

Nielicencjonowani bukmacherzy zagospodarowali 91% rynku zakładów wzajemnych – mówi Paweł Rabantek ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

Obecnie nowelizowana jest ustawa hazardowa, która ma ograniczyć szarą strefę i zwiększyć wpływy do budżetu państwa.

Nowelizacja ustawy hazardowej znajduje się obecnie w komisji finansów publicznych.

Dominik Olędzki, jk

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA szara strefa
Komentarze1
aby dodać komentarz
marcin_k2016-09-20 09:16 Zgłoś
Likwidacja szarej strefy i zrównanie warunków prowadzenia biznesu w branży zakładów bukmacherskich to konieczność. Nie dziwi tak wysokie poparcie społeczne dla tych zmian.
Zobacz także

Czytaj także

Płatności bezgotówkowe sposobem na zmniejszenie szarej strefy?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:57
80 procent transakcji w Polsce odbywa się ciągle gotówką. To między innymi powoduje, że szara strefa jest w naszym kraju nadal dużym problemem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szara strefa obejmuje 10-20 proc. polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 16:44
Szara strefa to nieuczciwa konkurencja. W Polsce waha się w granicach 10-20 proc. gospodarki i obejmuje m.in. rynek pracy, tytoniowy, alkoholowy oraz paliwowy.
rozwiń zwiń