Gospodarka

Wielka Brytania znowu numerem jeden emigrujących Polaków. Przez Brexit

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 20:25
Wielka Brytania znowu jest najpopularniejszym kierunkiem emigracji Polaków.
Audio
  • Dlaczego Wielka Brytania znowu jest najpopularniejszym kierunkiem emigracji Polaków, wyjaśnia Marcin Ganclerz, ekspert rynku pracy Work Service. /Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.

− Jedna na pięć osób (19 proc.), które planują wyjazd z naszego kraju rozważa właśnie ten kierunek. W porównaniu z badaniem sprzed pół roku, jest to wzrost o 5 pp., wyjaśnia Marcin Ganclerz, ekspert rynku pracy Work Service.  

Wielka Brytania od lat była najpopularniejszym kierunkiem emigracji Polaków, jednak to się zmieniło w ubiegłych latach, kiedy to najczęściej nasi rodacy, decydowali się na wyjazd do Niemiec.

Jednocześnie 58 proc. osób, które planują wyjazd na Wyspy deklaruje, że chce zdążyć przed Brexitem. Ekspert zaznacza, że te dane wskazują na niepewność co do sytuacji emigrantów po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 – Nie wiadomo jakie będą prawa i świadczenia dla nowych emigrantów i tak naprawdę nie wiadomo, czy będzie można w ogóle wyjechać na Wyspy, czy te drzwi nie zostaną zamknięte. Dlatego przyszła emigracja woli zastać Brexit w Wielkiej Brytanii niż w Polsce – dodawał gość portalu gospodarka.polskieradio.pl.

Dominik Olędzki

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emigranci z Europy Wschodniej opuszczają Wielką Brytanię. Padł rekord

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 14:17
Wzrosła liczba Polaków, Czechów czy Słowaków opuszczających Wielką Brytanię. Opublikowane dziś dane pokazują, że łącznie wyjechało 39 tysiecy obywateli krajów tak zwanej unijnej ósemki - czyli państw, które dołączyły do Wspólnoty w 2004 roku. Zanotowono ponadto rekordowo wysoką liczbę przyjazdów z Bułgarii i Rumunii.
rozwiń zwiń