X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polska optoelektronika wojskowa na topie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:21
Intensyfikacja działań badawczo rozwojowych to w roku 2018 jeden z  priorytetów dla firmy PCO S.A. - czołowego krajowego producenta przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla wojska.
Audio
  • O priorytetach firmy PCO S.A. - czołowego krajowego producenta przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla wojska, mówi Paweł Glica - członek zarządu, dyrektor handlowy koncernu./Dariusz Kwiatkowski,

− Działania są prowadzone na kilku płaszczyznach, wyjaśnia Paweł Glica - członek zarządu, dyrektor handlowy PCO. Dotyczą przede wszystkim poprawy parametrów noktowizji, termowizji i oświetlonego obrazu jak również udoskonalenia własności funkcjonalnych produkowanych urządzeń, między innymi poprzez zmniejszanie ich wagi. Istotnym aspektem działań badawczo-rozwojowych w zakresie wyposażenia dla Wojska Polskiego jest rozwijanie i integracja specjalnych systemów.

Firma stara się przejść od oferowania poszczególnych sensorów w kierunku proponowania produktów złożonych. Przykładem jest system obserwacji dookólnej w wozach bojowych, np. w wieżach 120-mm samobieżnych moździerzy Rak. Rozwiązanie to łączy w sobie sensory kamer dziennych i sensory termowizyjne. Innym przykładem mogą być głowice wielosensorowe zawierające w sobie dalmierze laserowe, kamery termowizyjne  i dzienne oraz urządzenia służące do automatycznego śledzenia celów (wideotraker).

Firma posiada rozbudowany dział badawczo-rozwojowy. W tej chwili nad nowymi konstrukcjami pracuje ponad 100 inżynierów. Działa rada naukowa, w skład której wchodzą rektorzy wyższych uczelni i inni przedstawiciele placówek naukowo-badawczych. PCO S.A. współpracuje z takimi  uczelniami, jak: Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, a także  z samodzielnymi instytutami. Dąży  pozyskiwaniu młodych talentów wywodzących się spośród  studentów i absolwentów. Służy temu uczestnictwo firmy  w imprezach handlowych i  organizowanie praktyk studenckich. 

Obecnie  PCO S.A. bierze udział we wszystkich głównych projektach planu modernizacji technicznej sił zbrojnych. Między innymi w programie Tytan, określanym mianem systemu żołnierza przyszłości. Oprócz tego, że dostarcza własne rozwiązania dotyczące podsystemu obserwacji , to jest także architektem całego projektu, jego integratorem i liderem konsorcjum. Firma jest też aktywnie zaangażowana w proces modernizacji i obsługi technicznej przyrządów optoelektronicznych w czołgach Leopard, bierze udział w dostawach armatohaubic KRAB i moździeży samobieżnych RAK. Uczestniczy też jako poddostawca przemysłu obronnego w Polsce w programach przeciwlotniczych  

PCO już w 2017 roku podjęło intensywne próby wejścia na nowe rynki zagraniczne. Podpisano umowy dotyczące między innymi modernizacji optoelektroniki wozów bojowych armii ukraińskiej, a także dostaw indywidualnego wyposażenia żołnierza dla sił specjalnych w krajach Azji Południowo-Wschodniej. W tym roku spółka zamierza skoncentrować się na kilku głównych rynkach  zachodnioeuropejskich  krajów NATO. W związku z tym przeprowadzono wiele testów i prób wytwarzanych urządzeń zarówno w warunkach polowych  jak i w wyspecjalizowanych instytutach. Potwierdziły one wysoką jakość sprzętu, czego efektem są pierwsze dostawy dla zachodnioeuropejskich kontrahentów. Chodzi głównie o indywidualne wyposażenie żołnierza, a także gogle lotnicze dla pilotów śmigłowców.

Przypomnijmy, że spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dariusz Kwiatkowski

Zobacz więcej na temat: wojsko Dariusz Kwiatkowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Modernizacja armii pomoże w eksporcie polskiej broni?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 21:17
Karabinki budowane w modułowym systemie broni strzeleckiej (MSBS) mają szansę stać się eksportowym hitem polskiego przemysłu obronnego.
rozwiń zwiń