X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Konkurs "Na wsi najlepiej" rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 20:39
115 podmiotów wzięło udział w I edycji konkursu "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej ". Mogli się do niego zgłaszać między innymi: właściciele gospodarstw, firmy prowadzące działalność turystyczną na terenach wiejskich, lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej i Lokalne Grupy Działania.

Celem przedsięwzięcia zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną jest identyfikacja i popularyzacja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich.

W kategorii "Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej" zwyciężyli Barbara i Bartosz Idczak , właściciele gospodarstwa o nazwie Lawendowa Osada, położonego w miejscowości Przywidz na Kaszubach. Jest to certyfikowane, ekologiczne gospodarstwo, w którym uprawia się największe na Pomorzu pole lawendy, jedno z największych w Polsce.

- Uprawiamy lawendę, którą oferujemy w postaci nieprzetworzonej, przetworzonej. Działamy w ramach rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej. Prowadzimy warsztaty w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, w których uczymy gości między innymi przetwarzać lawendę - wyjaśnia Bartosz Idczak.

Atutem gospodarstwa jest kameralna atmosfera, podkreśla Barbara Idczak. Na warsztatach można nauczyć się wyrabiania lawendowego kremu, olejków i mydła, a także przyrządzania oryginalnych potraw. Wypoczynkowi sprzyja możliwość skorzystania z lawendowego welness and SPA(gorąca balia z jacuzzi i chromoterapia, ruska bania). Do dyspozycji turystów są: grota solna, a nawet obserwatorium astronomiczne.

O sukcesie państwa Idczaków zdecydowała różnorodność atrakcji 

Jak napisano w uzasadnieniu kapituły konkursu "Ekologiczną uprawę lawendy, twórcy tego miejsca, umiejętnie połączyli z bogatą ofertą warsztatów edukacyjnych związanych z uprawą i przetwarzaniem lawendy z działalnością ośrodka relaksacyjno -rehabilitacyjnego".

Nagrody w trzech kategoriach

Nagrody przyznano jeszcze w trzech kategoriach. Są to: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi oraz oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich.

"Projekt „Na wsi najlepiej” ma na celu identyfikację, a następnie propagowanie dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich  - zaznacza Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Chodzi przede wszystkim o stworzenie katalogu, który będzie wzorem dla przedsiębiorców, prowadzących działalność turystyczną na obszarach wiejskich, a także ułatwienie wyboru miejsc wypoczynku klientom, czyli turystom.

- Od samego początku weszliśmy z marką "Odpoczywaj na wsi", która wpisuje się mocno w relacje między Izbą Turystyczną, Polska Organizacją Turystyczną oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ponieważ chcemy wspierać coraz bardziej rozwijającą się turystykę wiejską - wyjaśnia Rafał Romanowski, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konkurs "Na wsi najlepiej" to zdaniem Rafała Romanowskiego sposób na różnicowanie działalności na obszarach wiejskich. Zarazem umożliwia on pokazanie tradycji  polskiej wsi. Tworzona oferta ma być kierowana nie tylko do turystów krajowych, ale też przybywających z zagranicy. Dlatego przedstawiciele ministerstwa uczestniczyli w organizowanych przez  Polską Organizację Turystyczną  imprezach promocyjnych w Sztokholmie, Berlinie i Londynie.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw 

Zobacz więcej na temat: turystyka Dariusz Kwiatkowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czego nie wolno przywozić w wakacyjnych podróży?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 17:15
Sezon wakacyjny w pełni. Rodacy wracający z zagranicznych wojaży często chcą utrwalić w pamięci mile spędzony czas przywożąc ze sobą rozmaite pamiątki. Niektóre z nich mogą być źródłem dużych problemów.
rozwiń zwiń