X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Przetarg na system informatyczny ZUS wart 700 mln zł: wpłynęły cztery oferty

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 15:21
Cztery oferty firm wpłynęły na wart ok. 700 mln zł przetarg na utrzymanie systemu informatycznego ZUS – powiedział w poniedziałek PAP członek zarządu Zakładu Radosław Stępień. To prawdopodobnie największy przetarg informatyczny na polskim rynku.
1 lutego komisja przetargowa ZUS otworzyła oferty firm i rozpoczęła proces ich oceny - podał Stępień. Oferty złożyły Asseco, Atos Polska z Atos IT Services, HP z Capgemini oraz Comarch Polska SA z Comarch SA
1 lutego komisja przetargowa ZUS otworzyła oferty firm i rozpoczęła proces ich oceny - podał Stępień. Oferty złożyły Asseco, Atos Polska z Atos IT Services, HP z Capgemini oraz Comarch Polska SA z Comarch SA Foto: Wikimedia/Henryk Borawski/CC BY-SA 3.0

1 lutego komisja przetargowa ZUS otworzyła oferty firm i rozpoczęła proces ich oceny - podał Stępień. Oferty złożyły Asseco, Atos Polska z Atos IT Services, HP z Capgemini oraz Comarch Polska SA z Comarch SA - wyliczył.

Procedura przetargowa trwa od września

Przetarg został ogłoszony we wrześniu, w listopadzie minął termin na złożenie odwołań – złożyło je pięć firm, cztery z nich wycofały je po tym, jak ZUS zmienił część warunków postępowania. Krajowa Izba Odwoławcza, która w Urzędzie Zamówień Publicznych rozpatruje protesty firm, uznała dwa wnioski jednej z firm, które zostały zmienione przez ZUS. Pierwotnie otwarcie ofert planowano na połowę stycznia, ale przesunięto termin.

Firmy dostały rok na „naukę” systemu

Obecnie usługę utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) ZUS wykonuje firma Asseco, jako spadkobierca firmy Prokom, która zbudowała system informatyczny ZUS. Według Stępnia, obecny przetarg zainteresował rynek m.in. dlatego, że ZUS dał potencjalnemu zwycięzcy jeden rok na „naukę systemu” i przejęcie zadań od Asseco, którego kontrakt kończy się w 2017 roku. „Tylko tak długa procedura dawała szansę, aby na ten przetarg odezwało się więcej firm i faktycznie stał się on konkurencyjny i interesujący na rynku IT” – dodał.

Przypomniał, że w poprzednim przetargu prezes Urzędu Zamówień Publicznych zarzucił ZUS-owi formułowanie wymagań niezgodnie z przepisami prawa o zamówieniach. Negatywnie oceniła go również NIK, m.in. za zbyt krótki okres na składanie wniosków. W obecnym przetargu pierwotnie termin składania ofert wynosił 66 dni, a po odwołaniach wydłużył się łącznie do 108 dni od ogłoszenia - wskazał.

„W tym postępowaniu przetargowym wprowadziliśmy wszelkie zmiany, które sugerował szeroko pojęty rynek i osiągnęliśmy sukces – mamy obecnie cztery firmy poważnie zainteresowane współpracą z nami” – powiedział PAP Stępień.

Przetarg dotyczy utrzymania systemu przez cztery lata

Przetarg dotyczy utrzymania KSI od 2017 r. przez cztery lata. W kryteriach oceny 60 proc. stanowi cena, 30 proc. jakość, a 10 proc. koncepcja przejęcia zadań. Wadium to 15 mln zł.

Kiedy ZUS ogłaszał przetarg, Stępień apelował do dostawców, by wzięli w nim udział, bo Zakładowi zależy na jak największej, realnej konkurencji. "Nie chodzi nam o to, aby obecny wykonawca, czyli Asseco, był na siłę zmieniony. Zależy nam jednak na uzyskaniu jak najwyższej jakości, za najniższą cenę" - mówił wówczas.

Obecnie utrzymaniem systemu na mocy czteroletniej umowy podpisanej w październiku 2013 r. zajmuje się Asseco Poland. Spółka jako jedyna złożyła wniosek o dopuszczenie do przetargu i została zaproszona do złożenia oferty. Wartość tamtego zlecenia wyniosła prawie 600 mln zł.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zobacz gdzie ZUS przechowuje Twoje dane. 80 terabajtów informacji o Polakach

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:31
W budynku centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mieści się największa baza danych o Polakach. Zlokalizowane tam serwery przetwarzają ok. pół miliona operacji na sekundę. Zajrzeliśmy tam z kamerą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego jest nam potrzebny ZUS

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 19:50
Pora spojrzeć prawdzie w oczy i dowiedzieć się czym zajmuje się ZUS i czy jest nam potrzebny. A jak wynika z badań jest, bo jedynie 20 proc. z nas odkładałoby składki, gdyby ubezpieczenia społeczne były dobrowolne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytura: ponowne przeliczenie przyznanego świadczenia może je zwiększyć

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 17:00
Dodatkowy staż pracy czy zarobki uzyskiwane już po przyznaniu świadczenia mogą wpłynąć na wyższą emeryturę.
rozwiń zwiń