Gospodarka

Nie przejdziesz od razu na emeryturę, dostaniesz 10 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 07:36
Rząd myśli o nagrodzeniu tych, którzy zostaną na rynku pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego. Seniorzy po dwóch latach mogą liczyć na dodatkowe 10 tysięcy złotych - pisze "Puls Biznesu".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wake up/Shutterstock.com

Z ustaleń gazety wynika, że obecnie w resortach rozwoju i finansów analizowana jest wypłata dodatkowych świadczeń, które zniechęcą do przechodzenia na emeryturę w pierwszym możliwym momencie. "Puls Biznesu" powołuje się na "rozmówcę z rządu", który powiedział, że trwają prace nad pomysłem jednorazowej wypłaty 10 tysięcy złotych dla osób, które przez dwa lata po osiągnięciu uprawnień do świadczenia zostaną na rynku pracy. - Za każdy kolejny rok pracy dłużej taka osoba dostawałaby kolejne 5 tysięcy złotych - powiedział rozmówca z rządu.

Takie rozwiązanie od 1 października?

"Puls Biznesu" dodaje, że realne jest wejście w życie tego rozwiązania razem z obniżką wieku emerytalnego, czyli od 1 października. Wkrótce pomysł ma być konsultowany z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i resortem pracy. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Demograf: podnosi się wiek osób przechodzących na emerytury

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 07:47
W ostatnich latach w Polsce podnosił się wiek osób pobierających pierwsze emerytury. W przypadku kobiet średni wiek przechodzenia na emeryturę przekroczył już 60 lat, czyli jest wyższy niż przewiduje ustawa obniżająca wiek emerytalny – mówi PAP demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obniżenie wieku emerytalnego: ZUS przygotowuje się do nowych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 08:43
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska zapewnia, że ZUS bardzo starannie przygotowuje się do wejścia w życie nowych przepisów dotyczących wieku emerytalnego. Od 1 października tego roku, kobiety będą mogły przejść na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytalna wyrwa na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 07:52
W tym roku z rynku pracy może odejść niemal pół miliona osób. To efekt obniżenia wieku emerytalnego. Problemy z dostępnością pracowników mogą mieć nie tylko przedsiębiorstwa, ale także urzędy publiczne - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń