Gospodarka

Minister Mariusz Błaszczak zapewnia, że nie będzie zmian w emeryturach dla służb mundurowych

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:17
Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że nie będzie zmian w systemie emerytalnym dla służb mundurowych.
Audio
  • Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że nie będzie zmian w systemie emerytalnym dla służb mundurowych./IAR/.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak (C) wręczył 20 bm. w Warszawie nagrody policjantom, którzy zatrzymali Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania, tzw. łowcami cieni, zatrzymali 16 bm. na warszawskim Żoliborzu poszukiwane
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak (C) wręczył 20 bm. w Warszawie nagrody policjantom, którzy zatrzymali Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania, tzw. łowcami cieni, zatrzymali 16 bm. na warszawskim Żoliborzu poszukiwaneFoto: PAP/Radek Pietruszka

Mariusz Błaszczak wręczył nagrody funkcjonariuszom, którzy zatrzymali Arkadiusza Ł. pseudonim „Hoss”, odnaleźli porwaną 12-latkę z Golczewa, a także tym, którzy pomogli rodzicom duszącego się noworodka.

Błaszczak: dopóki rządzi PiS, system nie będzie zmieniany

Podczas uroczystości minister powiedział, że informacje prasowe o planowanych zmianach w systemie emerytalnym były nieprawdziwe. Oświadczył, że dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, system nie będzie zmieniony.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że rząd dba, aby funkcjonariusze mieli dobre warunki służby. Wprowadzono więc program modernizacji służb mundurowych, przyznano im podwyżki i przeznaczono środki na zakup nowoczesnego sprzętu.

Szef MSWiA zapewnił, że rząd nie będzie oszczędzał na bezpieczeństwie, szczególnie w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Powiedział, że Polska jest bezpieczna dzięki profesjonalizmowi funkcjonariuszy służb i działaniom rządu.

IAR, jk

Zobacz więcej na temat: emerytury mundurowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent podpisał ustawę dezubekizacyjną. "Sprawiedliwości stało się zadość"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 18:25
Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę dezubekizacyjną obniżającą emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Od 2017 roku świadczenia dla nich nie będą mogły być wyższe niż średnie emerytury i renty wypłacane przez ZUS. Sprawę skomentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Borowik ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy za planowanymi zmianami w II i III filarze emerytalnym

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 12:42
Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia planowane przez rząd zmiany w kapitałowej części systemu emerytalnego. Dodatkowe oszczędzanie na emeryturę z dopłatą pracodawców popiera 57,4% z nich, a za transferem 75% aktywów OFE do IKE i przekształceniem ich w prywatną własność ubezpieczonych opowiada się 68,7% – wynika z badania CBOS.
rozwiń zwiń