X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Limit składek utrzymany. Firmy bez dodatkowych obciążeń

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 09:50
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa znosząca górny limit składek na ZUS jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Z ulgą odetchnęli przedsiębiorcy, dla których takie zmiany oznaczałyby dodatkowe obciążenia. Od początku podzielali oni wątpliwości prezydenta, którzy zwracali uwagę, że zniesie limitu oznacza straty dla firm i pracowników - mówi Łukasz Kozłowski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Audio
  • Z Łukaszem Kozłowskim rozmawiała Elżbieta Szczerbak (Polskie Radio 24)
Trybunał Konstytucyjny, zdjęcie ilustracyjne
Trybunał Konstytucyjny, zdjęcie ilustracyjneFoto: trybunal.gov.pl

- To był zły pomysł. To generuje dodatkowe koszty dla firm, obniża wynagrodzenia pracowników, bo składki są finansowane częściowo przez pracowników. Podniesienie składek, jakie nastąpiłoby w wyniku zniesienia tego limitu, spowodowałoby, że pracownik musiałby zapłacić więcej, więc jego wypłata netto obniżyłaby się. Wzrosłyby też koszty dla pracodawcy (...) - mówił ekspert i dodał, że ustawa nie niosła ze sobą poważniejszych korzyści społecznych.

Ekspert zwrócił uwagę, że ustawa skutkowałaby zwiększeniem zobowiązań państwa w przyszłości, które rosłyby z każdym rokiem płacenia najwyższych składek. Przyznał, że w krótszej perspektywie zniesienie limitu mogłoby wesprzec finanse publiczne, ale w dłuższej - już nie.

- Trzeba pamiętać o tym, że okolice roku 2030 to moment, w którym system emerytalny w Polsce prawdopodobnie będzie miał największe problemy finansowe, i warto takich problemów nie pogłębiać przez nieprzemyślane zmiany - podsumował Łukasz Kozłowski.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Elżbieta Szczerbak, md

Zobacz więcej na temat: Trybunał Konstytucyjny zysk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak