X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Święto Konia Arabskiego zorganizują Targi Poznańskie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 19:03
W czwartek została podpisana umowa między państwowymi stadninami koni arabskich czystej krwi a Międzynarodowymi Targami Poznańskimi na organizację Święta Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim - poinformowano na stronie Agencji Nieruchomości Rolnych.
Koń arabski czystej krwi.
Koń arabski czystej krwi.Foto: Wikimedia Commons, Eponimm

Z ramienia MTP umowę podpisał prezes Przemysław Trawa. Stadniny reprezentowane były przez prezesa stadniny w Janowie Podlaskim prof. Sławomira Pietrzaka.

Targi Poznańskie były organizatorem Święta w ubiegłym roku

Dobrze się stało, że Targi są ponownie technicznym operatorem imprezy, jest to sprawdzony partner - ocenił prezes. Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego roku, obecnie doprecyzowujemy szczegóły, wkrótce też ruszy akcja pomocyjno-informacyjna - dodał.

Święto w sierpniu na 200-lecie stadniny w Janowie

Tegoroczne Święto Konia Arabskiego odbędzie się w dniach 11–14 sierpnia 2017 r. W ramach tej imprezy odbędą się czempionaty koni arabskich, aukcja Pride of Poland oraz Letnia Aukcja koni Arabskich. Podczas Święta Konia Arabskiego przewidziane są główne uroczystości w Janowie z okazji 200-lecia stadniny, odbędzie się ona prawdopodobnie z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy - poinformował Pietrzak.

Na aukcja wystawione zostanie ponad 40 koni czystek krwi

Jak mówił, na aukcjach zostanie wystawionych ponad 40 koni czystej krwi pochodzących głównie ze stadnin w Janowie Podlaskim, Białce i Michałowie. Ale będą też zaprezentowane konie z prywatnych hodowli. Zaznaczył, że lista zostanie zaprezentowana za kilka dni, a przygotowanie katalogów koni zaplanowane jest na kwiecień.

Według Pietrzaka jest zainteresowanie tegoroczną aukcją, ale w tej chwili jest za wcześnie mówić o liście gości.

Będzie to druga aukcja organizowana przez nowe kierownictwo stadniny w Janowie Podlaskim. Ubiegłoroczna, zorganizowana w podobny sposób, nie przyniosła oczekiwanych efektów, ANR liczyła, że przychód z aukcji będzie na poziomie 2-2,5 mln euro. W sumie sprzedano 34 konie i uzyskano prawie 1,7 mln euro, w tym na aukcji "Pride of Poland" sprzedano 16 koni (na 27 wystawionych) za 1,2 mln euro, a na Letniej Aukcji - 18 koni za 409 tys. euro.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo Janów Podlaski koń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janów Podlaski 2014: Pepita – najpiękniejsza, Piacolla – najdroższa

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 15:32
W minioną niedzielę w Janowie Podlaskim odbył się 36. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, nad którym patronat sprawował Prezydent Rzeczypospolitej. Przeprowadzono też słynną aukcję Pride of Poland, podczas której wystawiono 28 koni. Sprzedano 24. Gospodarzem całej imprezy była Agencja Nieruchomości Rolnych, będąca właścicielem trzech stadnin: w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce.
rozwiń zwiń