Gospodarka

Polska firma zielarska znana od 27 lat w Europie 

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 17:12
- Firma "Dary Natury" jest liczącym się producentem ziół w Europie - eksportuje zioła do większości krajów Europy Zachodniej i do Stanów Zjednoczonych. Firma od ponad 27 lat produkuje i sprzedaje polskie zioła.
Audio
  • O polskiej firmie "Dar Natury" sprzedającej od 27 lat m.in. zioła i przyprawy w Europie i Stanach Zjednoczonych, mówi w radiowej Jedynce jej właściciel Mirosław Angielczyk./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Firma Dary Natury jest liczącym się producentem ziół w Europie - eksportuje zioła do większości krajów Europy Zachodniej i do Stanów Zjednoczonych.
Firma "Dary Natury" jest liczącym się producentem ziół w Europie - eksportuje zioła do większości krajów Europy Zachodniej i do Stanów Zjednoczonych.Foto: Pixabay

− Ale firma produkuje także między innymi różnego rodzaju herbaty czy ekologiczne przetwory, mówi jej właściciel, Mirosław Angielczyk.

Od ziół, po pesto i oleje tłoczone na zimno

A zaczęła, jak mówi, od pojedynczych ziół, przypraw aby przejść w ostatnich latach na oleje tłoczone na zimno, soki, napoje, syropy, przetwory typu pesto, dżemy.

Firma postawiła na bioprodukty

− Wszystkie te produkty mają certyfikaty bio, gdyż jest to produkcja ekologiczna, mówi Mirosław Angielczyk.

Dary Natury – znana polska marka 

Bo popyt na ekologiczne produkty z roku na rok rośnie. Dary Natury to już znana polska marka - w kraju kojarzona z ekologicznym Podlasiem, a za granicą, z bardzo wysoką jakością produktów z Polski.

Jak podkreśla gość radiowej Jedynki, poważny rozwój firmy nastąpił przed dziesięciu laty, jej sprzedaż co roku zwiększa się od 20 do 40 procent. 

Firma ma „zielarskie” atrakcje dla turystów  

Te przysmaki można zjeść także na miejscu - bo nie opodal firmy, Mirosław Angielczyk ma też gospodarstwo ekologiczne i pensjonat "Ziołowy zakątek" - w którym przyjmuje gości. A turystów też przybywa - by obejrzeć pierwszy w Polsce zielarski prywatny ogród botaniczny.

− Mamy już poważną bazę noclegową – 65 pokoi, która stała się koniecznością wraz z coraz większą liczbą gości przyjeżdżających po nasze produkty, mówi Mirosław Angielczyk. 

Firma Dary Natury - to przykład jak z pasji do ziół, wiedzy i rodzinnej tradycji, można zrobić świetnie prosperujący biznes, a to dopiero początek - bo moda na zioła trwa.

Świat poszukuje ekologicznych produktów

I jak mówi Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, takie właśnie firmy nastawione na produkcję zdrowej, ekologicznej żywności, mają szanse na dynamiczny rozwój - bo globalny rynek jest zainteresowany taką wyspecjalizowaną ofertą.

− Bo ludzie szukają żywności ekologicznej i są gotowi za nią zapłacić większą cenę, a w polskiej żywności tego typu tkwi duży potencjał, co widać po wynikach eksportu, mówi gość radiowej Jedynki.

W cyklu "Lubię, bo Polskie" wspieramy krajowe firmy oraz chcemy zwrócić Państwa uwagę na walory rodzimych produktów i usług.

 Podpowiadamy także w jaki sposób można rozpoznać produkt wykonany w Polsce oraz jakie mogą być korzyści związane z wyborem krajowej marki, bo to od naszych dobrych i przemyślanych decyzji bogaci się krajowa gospodarka.

Więcej informacji o polskich usługach i produktach znajdą państwo na stronie: gospodarka.polskieradio.pl

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska żywność ekologiczna podbija zagraniczne rynki. W promocji pomagają fundusze UE

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 11:16
Przywiązujemy coraz większą wagę do zdrowego żywienia, a co za tym idzie rośnie popularność żywności ekologicznej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żywność ekologiczna. Jak rozpoznać oryginalne produkty?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 09:58
Eko, z zagrody, prosto od krowy, od szczęśliwych kurek - opisów sugerujących, że żywność jest zdrowa jest sporo. Jednak prawdziwe produkty ekologiczne muszą mieć na opakowaniu określenie takie jak "bio", "eko" czy "organic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska żywność smakuje Europie coraz bardziej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 14:31
Eksport produktów rolno-spożywczych mocno przyspieszył po tym, jak w ubiegłym roku jego wzrost był najmniejszy od siedmiu lat.
rozwiń zwiń