X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Od poniedziałku rusza interwencyjny skup jabłek

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 15:00
W poniedziałek ma rozpocząć się interwencyjny skup jabłek dofinansowany przez państwo. Ma być skupione pół miliona ton jabłek, w cenie 25 groszy za kg.
Audio
  • O rozpoczynającym się w poniedziałek interwencyjnym skupie jabłek , mówił w Agro Faktach radiowej Jedynki Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw./Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Skup ma objąć pół miliona owoców. Cenę skupu ustalono na 0,25 zł za kilogram.
Skup ma objąć pół miliona owoców. Cenę skupu ustalono na 0,25 zł za kilogram.Foto: Pixabay

Jak poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, chodzi o jabłka przeznaczone do przetworzenia na koncentrat.

− Ta decyzja budzi nadzieje sadowników, którzy mają problemy ze sprzedażą jabłek po opłacalnej cenie, ocenia Witold  Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

I dodaje, że to dobra decyzja, a zdjęcie z rynku ok. pół miliona ton jabłek, oznacza, że do zagospodarowania zostało by tyle jabłek, co w ubiegłym roku.

− To daje szansę na wzrost cen skupu jabłek przemysłowych w dalszej części sezonu, a tym samym na podniesienie cen jabłek konsumpcyjnych, które przecież powinny być podstawowym produktem polskich sadowników, mówi gość Agro Faktów Polskiego Radia.

Przypomnijmy, w tym roku nie będzie, wzorem lat ubiegłych, unijnych rekompensat za jabłka przekazywane organizacjom charytatywnym.

W przeszłości była to pomoc związana  z następstwami rosyjskiego embarga. W ocenie Komisji Europejskiej, polscy sadownicy nie wprowadzili zmian w strukturze upraw, które mogłyby zapobiec  nadprodukcji jabłek.

Dariusz Kwiatkowski, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo Dariusz Kwiatkowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak