X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Gaz łupkowy poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 18:48
Gaz łupkowy to szansa na zwiększenie naszej niezależności od importu surowca z Rosji, a przez to poprawę bezpieczeństwa energetycznego – mówiono podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.
Audio
  • Na razie nadal nie wiemy, jak duże mogą być zasoby gazu łupkowego w naszym kraju, mówił podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream. /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.
Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.Foto: Polskie Radio

Rozwój wydobycia krajowych surowców, w tym gazu łupkowego - to jeden z postulatów sformułowanych przez premiera Donalda Tuska w ramach projektu unii energetycznej, który jest obecnie analizowany przez Komisję Europejską.

- Na razie nadal nie wiemy, jak duże mogą być zasoby gazu łupkowego w naszym kraju. Pomorze, Wielkopolska i Lubelszczyzna to tereny, gdzie złoża mogą być największe i tam prowadzone są obecnie prace poszukiwawcze – mówił podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Sylwia Zadrożna

Zobacz więcej na temat: energetyka gaz łupkowy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gaz łupkowy: polskie złoża są średniej jakości

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 15:55
Polskie łupki gazonośne są średniej jakości; daleko im do najlepszych formacji Ameryki, ale i tak zawierają pokaźne ilości węglowodorów, które powinny dać się wydobyć - oceniali uczestnicy poniedziałkowej konferencji naukowej Shale Science w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął ustawę o wydobyciu gazu łupkowego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 18:19
Sejm uchwalił ustawę dot. wydobycia gazu z łupków. Przewiduje ona uproszczenie procedury przyznawania koncesji dla firm poszukujących i wydobywających to paliwo. W ocenie rządu nowe prawo przyspieszy prace nad poszukiwaniem i wydobyciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa ustawa o gazie łupkowym nie przyspieszy wydobycia

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 19:54
Sejm uchwalił wczoraj ustawę dotyczącą wydobycia gazu z łupków. W ocenie rządu nowe prawo przyspieszy prace nad poszukiwaniem i wydobyciem gazu łupkowego, ale Grzegorz Kuś z PWC, gość PR24 nie jest do tego przekonany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG: przemysłowe wydobycie gazu z łupków nie wcześniej niż za 6 lat

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 17:41
Musimy poczekać minimum sześć lat na przemysłowe wydobycie gazu z łupków - ocenił Waldemar Wójcik z zarządu PGNiG . Dodał, że jego firma do 2016 r. będzie prowadziła badania, na podstawie których ustali swoją strategię przyszłego wydobycia.
rozwiń zwiń