Gospodarka

Gaz łupkowy poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 18:48
Gaz łupkowy to szansa na zwiększenie naszej niezależności od importu surowca z Rosji, a przez to poprawę bezpieczeństwa energetycznego – mówiono podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.
Audio
  • Na razie nadal nie wiemy, jak duże mogą być zasoby gazu łupkowego w naszym kraju, mówił podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream. /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.
Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.Foto: Polskie Radio

Rozwój wydobycia krajowych surowców, w tym gazu łupkowego - to jeden z postulatów sformułowanych przez premiera Donalda Tuska w ramach projektu unii energetycznej, który jest obecnie analizowany przez Komisję Europejską.

- Na razie nadal nie wiemy, jak duże mogą być zasoby gazu łupkowego w naszym kraju. Pomorze, Wielkopolska i Lubelszczyzna to tereny, gdzie złoża mogą być największe i tam prowadzone są obecnie prace poszukiwawcze – mówił podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Sylwia Zadrożna

Zobacz więcej na temat: energetyka gaz łupkowy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Gaz łupkowy: polskie złoża są średniej jakości

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 15:55
Polskie łupki gazonośne są średniej jakości; daleko im do najlepszych formacji Ameryki, ale i tak zawierają pokaźne ilości węglowodorów, które powinny dać się wydobyć - oceniali uczestnicy poniedziałkowej konferencji naukowej Shale Science w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął ustawę o wydobyciu gazu łupkowego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 18:19
Sejm uchwalił ustawę dot. wydobycia gazu z łupków. Przewiduje ona uproszczenie procedury przyznawania koncesji dla firm poszukujących i wydobywających to paliwo. W ocenie rządu nowe prawo przyspieszy prace nad poszukiwaniem i wydobyciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa ustawa o gazie łupkowym nie przyspieszy wydobycia

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 19:54
Sejm uchwalił wczoraj ustawę dotyczącą wydobycia gazu z łupków. W ocenie rządu nowe prawo przyspieszy prace nad poszukiwaniem i wydobyciem gazu łupkowego, ale Grzegorz Kuś z PWC, gość PR24 nie jest do tego przekonany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG: przemysłowe wydobycie gazu z łupków nie wcześniej niż za 6 lat

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 17:41
Musimy poczekać minimum sześć lat na przemysłowe wydobycie gazu z łupków - ocenił Waldemar Wójcik z zarządu PGNiG . Dodał, że jego firma do 2016 r. będzie prowadziła badania, na podstawie których ustali swoją strategię przyszłego wydobycia.
rozwiń zwiń