X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Wymiana pieców: ostatni moment, żeby starać się o dopłatę. Zostało jeszcze 120 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 07:42
Zostało jeszcze 120 milionów złotych na wymianę pieców. To pieniądze, które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na likwidację przestarzałych źródeł tzw. niskiej emisji w ramach programu "Kawka".
Audio
  • Magdalena Skłodowska z NFOŚiGW o dopłatach do wymiany pieców (IAR)
Szacuje się, że średnio w Polsce, co roku z powodu zanieczyszczonego powietrza  przedwcześnie umiera około 43 tysięcy ludzi
Szacuje się, że średnio w Polsce, co roku z powodu zanieczyszczonego powietrza przedwcześnie umiera około 43 tysięcy ludziFoto: Pixabay/rkiz

Tydzień po podpisaniu przez prezydenta tak zwanej ustawy antysmogowej, to ostatni moment, żeby złożyć wniosek nawet o 90 procent refundacji ceny urządzenia.

- Dotacje przysługują miejscowościom powyżej 5 tysięcy mieszkańców i wszystkim uzdrowiskom - przypomina Magdalena Skłodowska z Funduszu. Zaznacza też, że trzeba sprawdzić, czy w danym regionie przekraczane są normy jakości powietrza, bo tylko na takich obszarach przysługuje pomoc.

- Jest to wiele regionów z południowej Polski, Kraków, ale też Szczecin czy Radom - dodaje.

Blisko 637 mln złotych na poprawę jakości powietrza

Terminy składania wniosków są zależne od Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Formularze dostępne są na ich stronach internetowych.

W dwóch pierwszych edycjach programu "Kawka" na poprawę jakości powietrza przyznanych zostało łącznie prawie 637 mln złotych.

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: ekologia energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak