Gospodarka

Wymiana pieców: ostatni moment, żeby starać się o dopłatę. Zostało jeszcze 120 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 07:42
Zostało jeszcze 120 milionów złotych na wymianę pieców. To pieniądze, które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na likwidację przestarzałych źródeł tzw. niskiej emisji w ramach programu "Kawka".
Audio
  • Magdalena Skłodowska z NFOŚiGW o dopłatach do wymiany pieców (IAR)
Szacuje się, że średnio w Polsce, co roku z powodu zanieczyszczonego powietrza  przedwcześnie umiera około 43 tysięcy ludzi
Szacuje się, że średnio w Polsce, co roku z powodu zanieczyszczonego powietrza przedwcześnie umiera około 43 tysięcy ludziFoto: Pixabay/rkiz

Tydzień po podpisaniu przez prezydenta tak zwanej ustawy antysmogowej, to ostatni moment, żeby złożyć wniosek nawet o 90 procent refundacji ceny urządzenia.

- Dotacje przysługują miejscowościom powyżej 5 tysięcy mieszkańców i wszystkim uzdrowiskom - przypomina Magdalena Skłodowska z Funduszu. Zaznacza też, że trzeba sprawdzić, czy w danym regionie przekraczane są normy jakości powietrza, bo tylko na takich obszarach przysługuje pomoc.

- Jest to wiele regionów z południowej Polski, Kraków, ale też Szczecin czy Radom - dodaje.

Blisko 637 mln złotych na poprawę jakości powietrza

Terminy składania wniosków są zależne od Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Formularze dostępne są na ich stronach internetowych.

W dwóch pierwszych edycjach programu "Kawka" na poprawę jakości powietrza przyznanych zostało łącznie prawie 637 mln złotych.

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: ekologia energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak