Gospodarka

Ceny gazu od 1 kwietnia w górę. Rachunki gospodarstw domowych wzrosną o 1 procent

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 17:24
Od 1 kwietnia wzrosną rachunki za gaz - dla klientów indywidualnych średnio nie więcej niż jeden procent.
Zmiana taryfy PGNiG OD, zatwierdzona do 31 grudnia 2017 r., oznacza wzrost cen paliw gazowych o 1,6. Z uwagi na to, że zmianie nie ulegają ani stawki opłat abonamentowych, ani stawki opłat transportowych podwyżki średnich płatności są niższe
Zmiana taryfy PGNiG OD, zatwierdzona do 31 grudnia 2017 r., oznacza wzrost cen paliw gazowych o 1,6%. Z uwagi na to, że zmianie nie ulegają ani stawki opłat abonamentowych, ani stawki opłat transportowych podwyżki średnich płatności są niższe" Foto: shutterstock/Chepko Danil Vitalevich

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, która będzie obowiązywała do 30 czerwca tego roku.

"Zmiana taryfy PGNiG OD, zatwierdzona do 31 grudnia 2017 r., oznacza wzrost cen paliw gazowych o 1,6%. Z uwagi na to, że zmianie nie ulegają ani stawki opłat abonamentowych, ani stawki opłat transportowych podwyżki średnich płatności są niższe" - napisano w komunikacie.

Odbiorcy indywidualni zapłacą o 1 proc. wiecej

I tak na przykład wzrost średnich płatności w grupie W-1 (roczny pobór nie wyższy niż 3 350 kWh) wynosi 0,7%, zaś w grupach W-2 i W-3 - jeden procent.

Największe firmy zapłacą o 8 proc. więcej za gaz

Rachunki dla największych klientów, czyli takich, którzy zużywają powyżej 25 mln m3 gazu, wzrosną o 8 procent.

URE wyjaśnia, że powodem wzrostu cen gazu jest utrzymujący się od połowy ubiegłego roku wzrost cen ropy naftowej i surowców ropopochodnych na świecie.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ceny gazu: od kwietnia szykują się podwyżki?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 09:16
Od kwietnia mogą wzrosnąć ceny gazu dla gospodarstw domowych. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek dotyczący nowej taryfy dla klientów detalicznych.
rozwiń zwiń