Gospodarka

Niemcy emitują coraz więcej CO2

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 14:51
W Berlinie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja poświęconą przemianom energetycznym "Berlin Energy Transition Dialogue 2017", której celem jest m.in. ochrona środowiska.
Audio
  • Niemcy należą do największych trucicieli w Europie - relacja Waldemara Maszewskiego z Berlina (IAR)
Niemcy emitują coraz więcej CO2
Foto: Pixabay

Jak wynika z przedstawionego w poniedziałek przez Federalny Urząd Ochrony Środowiska raportu, to właśnie Niemcy należą do największych trucicieli w Europie.

Niemcy ponownie podnieśli emisję dwutlenku węgla

Walka z emisją dwutlenku węgla do atmosfery oraz problemy sektora energetycznego to główne cele organizowanej przez niemiecki rząd konferencji. Federalny Urząd Ochrony Środowiska opublikował dane z których wynika, że Niemcy w roku 2016 zamiast ograniczyć, ponownie podnieśli emisję dwutlenku węgla, tym razem o 4 miliony ton.

Obecnie nasz zachodni sąsiad emituje rocznie do atmosfery 906 milionów ton tego gazu i jest to 2,5 raza więcej niż wynosi polska emisja.

"Blemaż niemieckiego rządu"

Szefowa Urzędu Ochrony Środowiska Maria Krautzberger ma duże wątpliwości, aby Niemcom udało się do 2020 roku zredukować emisję CO2 o założone 40 procent w porównaniu do roku 1990. Dziennik "Die Welt" nazwał publikację tych danych w dniu rozpoczęcia konferencji - blamażem niemieckiego rządu.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Państwa UE uzgodniły stanowisko ws. reformy ETS. Polska przeciw ustaleniom

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 11:08
Ministrowie ds. środowiska państw UE przyjęli we wtorek wspólne stanowisko ws. reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 (EU - ETS). Polska w grupie dziewięciu krajów UE sprzeciwiła się, ale nie udało się zablokować prac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emisja CO2: energochłonne firmy boją się zmian

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 07:42
"Puls Biznesu" pisze, że energochłonne firmy boją się zmian proponowanych przez polskie władze w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Akceptują za to propozycje Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Całkowite ograniczenie emisji dwutlenku węgla do 2060 roku?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 11:51
Jest możliwe, by do 2060 roku całkowicie zahamować emisję do atmosfery dwutlenku węgla, powstającego przy produkcji energii. Tak wynika z najnowszych prognoz Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej.
rozwiń zwiń