X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Piotr Naimski: zrobiliśmy Gazpromowi prezent za 1 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 20:40
Faktyczna utrata zysków z tranzytu gazu przez Polskę, co dało ok. 1 mld zł prezentu dla Gazpromu, utrata kontroli nad Europolgazem, utrwalenie zależności do Rosji, wstrzymanie dywersyfikacji gazu - to efekty rozmów gazowych z lat 2008 - 2010 - powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski komentując raport NIK.
Audio
  • Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej o umowie gazowej z Gazpromem/Informacyjna Agencja Radiowa
  • Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej o umowie gazowej z Gazpromem/Informacyjna Agencja Radiowa
Piotr Naimski
Piotr NaimskiFoto: IAR/Łukasz Kowalski

- Rząd (PO-PSL Donalda - PAP) Tuska i (Waldemara) Pawlaka dążył do przedłużenia kontraktu jamalskiego do 2037 r., czyli o 15 lat, gdyby tak się stało, nasze plany dywersyfikacyjne byłyby nie do zrealizowania - mówił. Dodał, że rząd z tego pomysłu wycofał się w wyniku działań Komisji Europejskiej.

Zwrócił uwagę na to, że w ówczesnych negocjacjach rząd nie podniósł w negocjacjach kwestii ceny. - Negocjacje były prowadzone z pozycji kapitulanckiej - mówił.

Piotr Naimski zaznaczył, że w trakcie negocjacji, Polacy proponowali Rosjanom rozwiązania szkodliwe dla naszej gospodarki. 

Czytaj więcej
gazociąg1200.jpg
NIK ujawnia raport dotyczący umów gazowych z lat 2006-2011

Naimski: po 2022 r. nie będziemy potrzebować długoterminowych umów z Rosją

Piotr Naimski dodał, że po 2022 r. nie będziemy już potrzebowali długoterminowych kontraktów z Rosją. Na pytanie o odpowiedzialność osób odpowiedzialnych za negocjacje gazowe z Rosją w latach 2008- 2010 Naimski powiedział, że jeśli chodzi o odpowiedzialność polityczną, to ciąży ona na ówczesnym premierze Donaldzie Tusku i wicepremierze Waldemarze Pawlaku.

Dodał, że w rozmowy nt. umów gazowych było zaangażowanych "nie tak dużo osób", w tym urzędnicy służby cywilnej, którzy - jak podkreślał - mają swoich przełożonych politycznych. W jego opinii tacy urzędnicy nie podpisywali dokumentów. Zaznaczył, że odpowiada "ten, kto podpisywał".

- Trzeba to (te dokumenty - PAP) przeanalizować i wyciągnąć wnioski z tego, co się stało - dodał.

 PAP, IAR, NRG, kw 

Zobacz więcej na temat: gaz ziemny NIK Gazprom PGNiG
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gaz LNG z USA w Polsce pomoże w negocjacjach z Gazpromem

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 13:26
Polskie działania, dywersyfikujące dostawy gazu, zostały zauważone przez rosyjskich komentatorów. Jak piszą,  podpisane przez PGNiG umowy ws. dostaw gazu skroplonego (LNG) z USA wzmacniają pozycję strony polskiej w negocjacjach z Gazpromem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orzeczenie w sporze PGNiG-Gazprom o cene gazu. Polska spółka zadowolona, czeka na dalsze postępowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 13:14
Trybunał arbitrażowy orzekł, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyła ważny i zasadny wniosek przeciwko Gazpromowi o renegocjację cen gazu na podstawie tzw. kontraktu jamalskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK ujawnia raport dotyczący umów gazowych z lat 2006-2011

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 11:30
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport po kontroli zawierania umów gazowych. Izba pozytywnie oceniła zapewnienie przez organy państwowe i PGNiG w latach 2006–2011 ciągłości dostaw gazu ziemnego z importu oraz uniknięcie ryzyka niezaspokojenia potrzeb polskich odbiorców. Wskazała przy tym nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki dot. porozumień gazowych z Gazpromem. Dotychczas dokument był niedostępny dla opinii publicznej. 
rozwiń zwiń