X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Powstanie kolejna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo energetyczne Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 20:22
Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych czeka na specustawę naftową. Umożliwi ona budowę m.in. drugiej nitki ropociągu pomorskiego, który połączy gdański naftoport z płocką rafinerią. 
Audio
  • Prezes PERN Igor Wasilewski powiedział, że druga nitka ropociągu będzie przebiegać przez wiele gmin i powiatów/IAR
  • Prezes PERN-u wskazał też na aspekt biznesowy całego projektu/IAR
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR

- Z punku widzenia inwestycji, którą przygotowuje PERN istotne jest, by weszła ona w życie w pierwszym kwartale przyszłego roku - mówił ostatnio pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. 

Prezes PERN Igor Wasilewski powiedział, że druga nitka ropociągu będzie przebiegać przez wiele gmin i powiatów, a specustawa ma ułatwić między innymi uzyskiwanie wszystkich zgód i pozwoleń w pracach przygotowawczych i dokumentacyjnych, przed fizycznym rozpoczęciem budowy. 

Dodał, że zasadność budowy drugiej nitki polega na wzroście bezpieczeństwa energetycznego kraju. Prezes PERN-u wskazał też na aspekt biznesowy. 

Wstępnie szacuje się, że koszt nowej inwestycji to blisko miliard złotych. Druga nitka ropociągu pomorskiego ma mieć długość blisko 240 kilometrów. Rurociąg będzie mógł przesyłać surowiec w dwóch kierunkach.

W poniedziałek projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym przyjął Komitet Stały Rady Ministrów.

IAR, kw 


Zobacz więcej na temat: gaz ziemny energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak