X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Lotnisko Chopina: odnowiony terminal od 1 maja dostępny dla pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 17:14
1 maja pierwsi pasażerowie mogą skorzystać z wyremontowanego terminala na warszawskim lotnisku Chopina. W czwartek odnowiona hala dostała pozwolenie na użytkowanie.
Audio
  • Dyrektor lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk: otwarcie zwiększy przepustowość portu (IAR)
Warszawskie lotnisko im. Chopina
Warszawskie lotnisko im. ChopinaFoto: Karolczaks/CC Wikipedia

Nowa część handlowa obejmuje sklepy i lokale gastronomiczne o łącznej powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdą się tam sklepy i punkty gastronomiczne. Pasaż handlowo-usługowy zostanie jednak otwarty jedynie w części zastrzeżonej lotniska. Dostęp do niego będą więc miały tylko osoby z kartami pokładowymi.
Na nowe punkty odpraw będziemy musieli poczekać jeszcze trzy tygodnie. Tyle potrwają odbiory i testy.

Szybsza odprawa pasażerów

Jak mówi dyrektor portu Michał Kaczmarzyk, ich otwarcie zwiększy przepustowość lotniska. Dotychczas tak zwanym wąskim gardłem są punkty kontroli bezpieczeństwa. Na swoją kolejkę dziś trzeba czekać od kilku do kilkunastu minut. W odnowionym terminalu znajdzie się osiem nowych stanowisk, co powinno znacznie usprawnić odprawę - uważa dyrektor.
Stary, tak zwany buraczkowy terminal został zamknięty pod koniec 2012 roku. Ze starej hali zostały tylko nieliczne elementy konstrukcji. Od 23 maja warszawski port będzie mógł odprawić ponad 20 milionów pasażerów rocznie.

Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie:

Źródło: Newseria

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: lotnictwo transport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lotnisko Chopina czeka duży remont

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 09:50
Na starym terminalu się nie skończy. Dyrekcja lotniska Chopina w Warszawie ma już w planach kolejny remont. Tym razem chodzi o przebudowę układu komunikacyjnego wokół portu. Zdaniem dyrektora portu Michała Kaczmarzyka, modernizacja jest konieczna ze względu na rosnący ruch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardziej szczegółowa kontrola na polskich lotniskach

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 11:42
Od początku marca bagaż podręczny na polskich lotniskach przechodzi bardziej szczegółową kontrolę - pokazać trzeba wszystkie przewożone urządzenia elektroniczne i elektryczne. Od września będą też poszukiwane ślady materiałów wybuchowych na ubraniach pasażerów.
rozwiń zwiń