X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Mer Kijowa Witalij Kliczko podpisał umowę z Pesą na dostawę 50 tramwajów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 13:57
Mer Kijowa Witalij Kliczko i prezes Pesy Tomasz Zaboklicki podpisali w środę w Bydgoszczy memorandum, w wyniku którego Pesa ma dostarczyć do stolicy Ukrainy 50 tramwajów, a następnie uruchomić tam montownię lub fabrykę.
Mer Kijowa Witalij Kliczko (P), prezes zarządu Pesy Tomasz Zaboklicki (L) oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Burski (C) podczas spotkania w Urzędzie Miasta. Witalij Kliczko wziął udział, 17 bm. w uroczystości podpisania memorandum w sprawie dostawy tramwajów przez firmę Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A. dla Kijowa.
Mer Kijowa Witalij Kliczko (P), prezes zarządu Pesy Tomasz Zaboklicki (L) oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Burski (C) podczas spotkania w Urzędzie Miasta. Witalij Kliczko wziął udział, 17 bm. w uroczystości podpisania memorandum w sprawie dostawy tramwajów przez firmę Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A. dla Kijowa. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

"Zapoznałem się z produkcją w Pesie. Zobaczyłem jak duży potencjał ma firma i chcielibyśmy też z tego skorzystać w naszym mieście. Kijów dziś jeszcze nie jest w pełni europejską stolicą, ale wiemy, że musi się rozwijać, mieć odpowiednią infrastrukturę transportową. Potrzebne są nowoczesne, ekologiczne i komfortowe tramwaje" - powiedział Kliczko.

Kijów chce odmłodzić tramwajowa flotę

Mer podał, że obecnie w Kijowie jeździ ok. 450 tramwajów, a "większość jest w wieku, który mógłby konkurować z jego wiekiem" (Kliczko urodził się w 1971 r.).

"Mam nadzieję, że mieszkańcy Kijowa będą mogli już w tym roku przetestować u siebie pierwszy nowoczesny tramwaj z klimatyzacją, Wi-Fi i systemem kontroli poruszania się z wykorzystaniem GPS" - dodał.

Czytaj więcej
Pesa DART free 663.jpg
Pociąg Dart na testach w Żmigrodzie. Jeden z najnowocześniejszych pojazdów PesyW czasie pobytu w fabryce Kliczko spotkał się z Ukraińcami pracującymi w Pesie. "Dzisiaj poznałem wielu Ukraińców, którzy pracują w Pesie. Chciałbym, żeby oni z dużym zadowoleniem mogli nadal pracować w Pesie, ale na Ukrainie. Powinniśmy zrobić wszystko co możliwe, aby europejska rodzina dawała możliwość wszystkim, którzy chcą żyć i pracować według europejskich standardów, tam gdzie jest im bardziej wygodnie" - mówił Kliczko.

Kliczko liczy na zbudowanie  fabryki Pesy w Kijowie

Prezes Zaboklicki powiedział, że memorandum dotyczy wieloletniej współpracy, która nie będzie ograniczać się do dostaw tramwajów, ale założenia w Kijowie przedsiębiorstwa. "Jest to naturalny kierunek we współczesnej gospodarce, tym bardziej, że Ukraina z każdym rokiem będzie zbliżała się do Zachodu i UE" - podkreślił.

Szef PR w Pesie Maciej Grześkowiak poinformował, że pierwszy tramwaj Swing, na rynki wschodnie zostanie dostarczony w tym roku, a następne w ciągu kilku lat. Do końca roku ma być też gotowy kontrakt w sprawie dostaw, a także uruchomienia montowni lub fabryki.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: Kijów tramwaj transport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa stawia na tramwaje. Linia na Wilanów i Gocław

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 17:10
Władze Warszawy ogłosiły listę inwestycji komunikacyjnych, które mają powstać do 2020 roku. Najwięcej pieniędzy miasto wyda na budowę nowych linii tramwajowych.
rozwiń zwiń