Gospodarka

Umowa z Daimler AG ws. budowy fabryki silników w Jaworze podpisana

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 16:47
Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podpisał umowę z koncernem Daimler AG dot. budowy fabryki w Jaworze, potwierdziły PAP źródła zbliżone do rządu.
Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.
Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. Foto: Pixabay

Według nich informacja ma być ogłoszona w czwartek. Ministerstwo Rozwoju odmówiło PAP komentarza w tej sprawie.

Prace budowlane pod fabrykę już w przyszłym roku

Jako pierwsze informację o podpisaniu umowy podało Radio Zet. Według tej rozgłośni z postanowień umowy wynika, że prace budowlane mają się rozpocząć już w przyszłym roku.

Niemiecka inwestycja warta 500 mln euro

Na początku maja niemiecki koncern Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników w Jaworze pod Wrocławiem i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

W fabryce będzie powstawać kilkaset tysięcy silników nowej generacji

W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

W zeszłym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że negocjacje dot. budowy fabryki silników koncernu Daimler AG w Jaworze są w końcowej fazie.

̶  Trwa uzgadnianie pewnych parametrów i w zawiązku z tym, że atrament jeszcze nie wysechł na podpisanej umowie, to nie mogę powiedzieć, że sprawa jest zamknięta. Negocjacje są jednak w zdecydowanie końcowej fazie - powiedział wówczas Morawiecki. PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego inwestycja Mercedesa w Polsce nam się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 20:13
Polska branża motoryzacyjna rośnie w siłę. Obecnie odpowiada za ok. 8 proc. PKB i 15 proc. naszego eksportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morawiecki o budowie fabryki silników Mercedesa w Jaworze: negocjacje na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 16:29
Negocjacje dot. budowy fabryki silników koncernu Daimler AG w Jaworze są w końcowej fazie – powiedział w środę wicepremier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń