Gospodarka

Raport: dokąd latają Polacy na wakacje i do pracy?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:58
Do Grecji, Hiszpanii i Bułgarii na wakacje, do Wielka Brytanii, Niemiec i Norwegii do pracy i na spotkania rodzinne.
Audio
  • Jak powiedział prezes ULC Piotr Samson, w ciągu ostatnich kilku lat zmieniła się czołówka zestawienia lotów czarterowych./IAR/
Wśród coraz częściej wybieranych kierunków są takie kraje, jak Meksyk, Dominikana, Tajlandia, czy Kenia. Wybierają je osoby, które dobrze poznały już Europę i chcą odwiedzić bardziej egzotyczne miejsca.
Wśród coraz częściej wybieranych kierunków są takie kraje, jak Meksyk, Dominikana, Tajlandia, czy Kenia. Wybierają je osoby, które dobrze poznały już Europę i chcą odwiedzić bardziej egzotyczne miejsca.Foto: Pixabay

Urząd Lotnictwa Cywilnego przedstawił statystyki dotyczące kierunków, które Polacy wybierają najchętniej.

Zmiany w wakacyjnych lotach po zamachach terrorystycznych

Jak powiedział prezes ULC Piotr Samson, czołówka zestawienia lotów czarterowych zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat. Kilka lat temu na pierwszym miejscu był Egipt, a innym bardzo chętnie odwiedzanym krajem była Tunezja. Oba te kraje po zamachach terrorystycznych straciły popularność, choć Egipt znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Coraz więcej lotów do egzotycznych lotów

Piotr Samson zwraca też uwagę na to, że wśród coraz częściej wybieranych kierunków są takie kraje, jak Meksyk, Dominikana, Tajlandia, czy Kenia. Wybierają je osoby, które dobrze poznały już Europę i chcą odwiedzić bardziej egzotyczne miejsca.

W zestawieniu lotów rejsowych obok Wielkiej Brytanii i Norwegii znalazły się między innymi Hiszpania, Stany Zjednoczone oraz Rosja. Zdaniem prezesa ULC, liczba pasażerów obsługiwanych na polskich lotniskach będzie stale rosła i w 2030 osiągnie 60 milionów pasażerów rocznie. W zeszłym roku nasze porty odprawiły 34 miliony pasażerów.

IAR, jk

Zobacz więcej na temat: lotnictwo turystyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak