Gospodarka

Ekonomiści o nominacji Ostachowicza na członka zarządu PKN Orlen: to jest nagroda

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 15:11
Na pewno opinię publiczną bulwersować mogą kwoty - tak nominację byłego współpracownika Donalda Tuska na członka zarządu PKN Orlen oraz odprawę dla nowej szefowej resortu infrastruktury i rozwoju komentował na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz ekonomiczny Tomasz Jaroszek.
Audio
  • Puls Gospodarki – gośćmi w Polskim Radiu 24 byli Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan, Roland Paszkiewicz, szef działu analiz w CDM PEKAO SA i Tomasz Jaroszek, dziennikarz ekonomiczny /Krzysztof Rzyman, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Od lewej: Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan, Roland Paszkiewicz, szef działu analiz w CDM PEKAO SA, Tomasz Jaroszek, dziennikarz ekonomiczny
Od lewej: Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan, Roland Paszkiewicz, szef działu analiz w CDM PEKAO SA, Tomasz Jaroszek, dziennikarz ekonomiczny Foto: PR24/PJ

Można odnieść wrażenie, że to jest nagroda dla Igora Ostachowicza, ale to nie oburza. - To nie jest ewenement - dodał Roland Paszkiewicz, szef działu analiz CDM PEKAO SA.

Igor Ostachowicz, wieloletni doradca Tuska, trafił do zarządu PKN Orlen >>>

Nie bardzo rozumiem odprawę z PKP dla minister Marii Wasiak, która w spółce była wiceprezesem - mówi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. - Jeżeli odchodzi członek zarządu na własne życzenie, to nie widzę powodu, aby właściciele spółki mieli mu wypłacać jakiekolwiek odszkodowanie - wyjaśniał. - To tylko świadczy o jakości kontraktów w sektorze publicznym - dodał.

Pół miliona złotych odprawy z PKP dla nowej minister >>>

Krzysztof Rzyman

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Minister Maria Wasiak odprawę z PKP przekazała na cele charytatywne

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 14:18
Nowa minister infrastruktury Maria Wasiak przekaże odprawę wysokości 510 tys. złotych na cele społeczne. Pani minister otrzymała odprawę po odejściu z PKP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen: Ostachowicz zrezygnował. Interweniowała premier Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 11:43
Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu kontrolowanego przez Skarb Państwa PKN Orlen. Do niedawna doradca do spraw wizerunku premiera Donalda Tuska przepracował w paliwowym koncernie dwa dni. Dla niego stworzono stanowisko członka Zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostachowicz w zarządzie PKN Orlen. Lewiatan: spółki skarbu państwa trzeba sprywatyzować

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 12:54
Spółki skarbu państwa powinny być jak najszybciej sprywatyzowane. Tak decyzję o wyborze Igora Ostachowicza do zarządu PKN Orlen komentuje Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Pracodawców Lewiatan.
rozwiń zwiń