Gospodarka

Frank szwajcarski najtańszy od stycznia 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 21:05
Złoty umocnił się wobec franka szwajcarskiego, którego kurs wyniósł 3,66 zł i był najniższy od stycznia 2015 r.
Audio
  • O najsłabszym od stycznia 2015 franku oraz słabnącym funcie brytyjskim, mówił Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia Jakub Borowski, Główny Ekonomista w Credit Agricole./Arkadiusz Ekiert, redaktor naczelna Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia/.
Złoty umocnił się wobec franka szwajcarskiego, którego kurs wyniósł 3,66 zł i był najniższy od stycznia 2015 r.
Złoty umocnił się wobec franka szwajcarskiego, którego kurs wyniósł 3,66 zł i był najniższy od stycznia 2015 r.Foto: Wikimedia Commons, Piotr Brichacek (Briho)

Jak mówi Naczelnej Redakcji Gospodarczej Jakub Borowski, Główny Ekonomista w Credit Agricole, w środę kurs złotego do euro się nie zmienił, natomiast polska waluta wyraźnie umocniła się również wobec funta brytyjskiego.

Przyczyną było osłabienie brytyjskiej waluty po publikacji dotyczących rynku pracy w Wielkiej Brytanii, wskazujący na utrzymujący się spadek siły nabywczej funta wobec wynagrodzeń.

− W efekcie za funta trzeba zapłacić 4,73 zł, wymienia ekonomista.

Dalsze losy złotego zależne od Katalonii i danych z Chin

Na kurs złotego mogą mieć wpływ informacje z Hiszpanii. Jak wyjaśnia ekspert, brak jasnej deklaracji rządu Katalonii, wykluczającej ogłoszenie niepodległości może spowodować osłabienie złotego w stosunku do dolara.

− W kierunku umocnienia złotego do głównych walut będą oddziaływać opublikowane rano dane z Chin, wskazujące na blisko 7-procentowy wzrost gospodarczy tego kraju w III kwartale, ocenia  Jakub Borowski.

Jakub Borowski, jk

Zobacz więcej na temat: waluty frank szwajcarski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Frank najtańszy od 2015 r. Frankowicze – to niewiele zmienia w naszej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 17:10
Nawet najbardziej korzystne dla klientów zmiany kursu walutowego nie rozwiązują najważniejszego problemu posiadaczy frankowych kredytów mieszkaniowych, jakim są niedozwolone klauzule w ich umowach kredytowych - głosi piątkowe oświadczenie Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto poprawiać ustawę frankową?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 16:00
W piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy, która miała pomóc frankowiczom. Dokument, na który czeka wiele osób z kredytami we frankach, nie jest oceniany jednoznacznie.
rozwiń zwiń