X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polsko-Szwajcarski Program Współpracy zadba o zbilansowaną dietę Polaków

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 08:00
„Zachowaj Równowagę” to realizowany przez Instytut Żywności i Żywienia projekt edukacyjny, który ma pomóc w podejmowaniu właściwych wyborów żywieniowych. Projekt jest współfinansowany z funduszy Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW).
Polacy zdobędą wiedzę konieczną do komponowania codziennej, zbilansowanej diety
Polacy zdobędą wiedzę konieczną do komponowania codziennej, zbilansowanej dietyFoto: Glow Images/East News

W ramach projektu pn. „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” Instytut przekazuje materiały edukacyjne. Broszury i ulotki edukacyjne dotyczą czytania etykiet oraz sprawdzania wartości odżywczej spożywanych produktów. Na ich podstawie Polacy zdobędą wiedzę konieczną do komponowania codziennej, zbilansowanej diety. Poznają także zasady racjonalnego, zdrowego żywienia oraz kryteriów oceny produktów spożywczych.

Akcja prowadzona jest w całej Polsce

Akcja dostarczania materiałów edukacyjnych prowadzona jest w całej Polsce: od lipca do końca sierpnia 2016 r. Można je znaleźć w prywatnych skrzynkach pocztowych. Dostępne są też w wybranych punktach gastronomicznych i sklepach spożywczych oraz podczas rożnego rodzaju wydarzeń: targów śniadaniowych, jarmarków, czy innych lokalnych imprez.

Całkowity budżet projektu wynosi niemal 5,3 mln CHF, dofinansowanie SPPW – 4,5 mln Partnerami projektu są: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Dietetyki i Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zachowajrownowage.pl

Źródło: mr.gov.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

2,9 mld euro z UE na poprawę systemu opieki zdrowotnej. Polska wykorzysta szansę?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 17:20
Według najnowszego rankingu Euro Health Consumer Index w 2015 roku pod względem poziomu leczenia wśród 35 krajów Polska była na przedostatnim, 34. miejscu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 mld zł z UE na unowocześnienie polskiej służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 10:00
W badaniach Euro Health Consumer Index holenderski system opieki zdrowotnej jest uznawany za najlepszy. Wprawdzie jego zbudowanie wiązało się z wysokimi nakładami, ale szybko się one zwróciły. Polski system także wymaga zmian. Unowocześnianiu służby zdrowia posłużą w najbliższych latach środki unijne – ok. 12 mld zł.
rozwiń zwiń