X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Trwa nabór do programu „Pomorzanki w biznesie”. Na wsparcie można dostać 23 tys. zł na otwarcie biznesu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 14:51
- „Pomorzanki w Biznesie” – to projekt dedykowany wyłącznie niepracującym kobietom, które chcą założyć firmę. W pierwszym dniu naboru wnioski złożyło kilkadziesiąt zainteresowanych. W dwóch naborach przewidziano udzielenie pomocy 64 paniom.
W ramach projektu Pomorzanki w Biznesie każda uczestniczka może ubiegać się o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie pieniężne w wysokości do 1 tys. 440 zł trwające nawet rok.
W ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie” każda uczestniczka może ubiegać się o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie pieniężne w wysokości do 1 tys. 440 zł trwające nawet rok. Foto: Pixabay

W czwartek w Agencji Rozwoju Pomorza (ARP) w Gdańsku rozpoczął się nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30. rok życia.

23 tys. zł jednorazowej dotacji i 1440 zł  miesięcznie przez rok

W ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie” każda uczestniczka może ubiegać się o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie pieniężne w wysokości do 1 tys. 440 zł trwające nawet rok. Mogą także skorzystać ze wsparcia szkoleniowego i doradczego.

W pierwszym dniu naboru kilkadziesiąt zgłoszeń od pań

Michał Zając z Agencji Rozwoju Pomorza w Gdańsku powiedział PAP, że w pierwszym dniu naboru, w ciągu kilku godzin swoje wnioski złożyło kilkadziesiąt kobiet. Dodał, że to pierwszy konkurs dedykowany wyłącznie paniom. Powiedział, że z badań statystycznych wynika, że kobietom trudniej jest rozpocząć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Projekt „Pomorzanki w Biznesie” przewiduje, że w dwóch naborach (obecnym i na wiosnę) dotację otrzymają 64 panie. "Nie jest ważna branża, liczy się pomysł i szanse na jego realizację i przetrwanie" - podkreślił.

Projekt kierowany jest do kobiet, które mieszkają w Pomorskim, ukończyły 30. rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i nie były aktywne zawodowo w ciągu ostatniego roku. Należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP, opisać pomysł na biznes oraz oszacować planowane wydatki z nim związane.

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym, oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę.

Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, w wieku powyżej 50. roku życia oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się łącznie 64 kobiety, po 32 panie w dwóch zorganizowanych naborach. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów. Drugi nabór wniosków ma być przeprowadzony na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.

Wnioski można składać do 29 grudnia

W obecnym naborze wnioski mają być przyjmowane do 29 grudnia. W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Informacja o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej ARP na co najmniej 24 godziny przed jej planowanym zamknięciem. Więcej na stronie internetowej Agencji www.arp.gda.pl

Projekt „Pomorzanki w Biznesie” jest realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza w Poddziałaniu 5.7 „Nowe Mikroprzedsiębiorstwa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lubelskie: rozdzielono 110 mln zł na aktywizację zawodową z RPO

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 07:30
110 mln zł przeznaczonych na aktywizację zawodową, zdobywanie nowych kwalifikacji oraz walkę z ubóstwem trafi wkrótce w woj. lubelskim do organizacji i instytucji, które wygrały pierwsze konkursy na wsparcie z nowego Regionalnego Funduszu Operacyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze unijne na innowacyjne rozwiązania dla humanistów

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 13:41
Rusza konkurs dla uczelni na przetestowanie i wykorzystanie w praktyce rozwiązań, które ułatwią absolwentom nauk humanistycznych i społecznych znalezienie pracy. W Programie Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczyliśmy na ten cel 30 mln zł. Każda z uczelni może liczyć na maksymalne wsparcie w wysokości 3 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie 5 mln zł na szkolenia czy staże zawodowe uczniów na Podkarpaciu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 20:00
Prawie 5 mln zł trafi do szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat jarosławski w ramach projektu "Bliżej rynku pracy". Pieniądze przeznaczone będą m.in. na szkolenia, kursy i staże zawodowe.
rozwiń zwiń