X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Prezes, która pokochała czołgi

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 17:05
Elżbieta Wawrzynkiewicz prezes Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu była pierwszą w Polsce kobietą sprawującą funkcję prezesa zarządu spółki zbrojeniowej. Na tym stanowisku pracuje od 2014, ale w Zakładach od 1989 roku. Jako absolwentka Prawa i Administracji na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu - pracę zaczęła w księgowości.
Audio
  • W audycji Ludzie gospodarki o swoich doświadczeniach w biznesie mówiła Elżbieta Wawrzynkiewicz (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Bohaterką audycji jest Elżbieta Wawrzynkiewicz prezes Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu, pierwsza w naszym kraju kobieta na stanowisku prezesa w branży zbrojeniowej
Bohaterką audycji jest Elżbieta Wawrzynkiewicz prezes Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu, pierwsza w naszym kraju kobieta na stanowisku prezesa w branży zbrojeniowejFoto: Materiały prasowe

Człowiek coś sobie planuje, a życie płata figle - mówi bohaterka Ludzi Gospodarki - i moja praca w przemyśle zbrojeniowym to taki właśnie figiel. Od najmłodszych lat marzyłam o tym, żeby studiować prawo i to marzenie spełniłam, ale potem moja kariera potoczyła się inaczej i zamiast na salę sądową trafiłam do warsztatu, w którym remontowano i naprawiano czołgi - opowiada Elżbieta Wawrzynkiewicz.

Pokochała tę pracę

To jest przemysł bardzo wymagający, nie ma w nim miejsca na nudę, tutaj komórki mózgowe nie zardzewieją. To, że trafiłam do tak wymagającej branży było dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale jestem tu do dziś i tej branży nie zamieniłabym na żadną inną - mówi prezes WZM.
 
Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne istnieją już od ponad 70 lat. Od 1945 roku zajmują się naprawami i modernizacją sprzętu pancernego, gąsienicowego i kołowego a także samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych i autobusów. Obecnie to przede wszystkim niemieckie czołgi Leopard, które są na wyposażeniu polskiej armii. Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej są stawiane w Grupie za wzór godny do naśladowania. Niektórzy mówią, że to tradycyjna wielkopolska gospodarność. Wiele jednak zależy od ludzi - przyznaje Elżbieta Wawrzynkiewicz.

 

 Elżbieta Wawrzynkiewicz z załoga Elżbieta Wawrzynkiewicz z załogą

Ja wyniosłam z domu taką zasadę, że jeśli bierzesz pieniądze, to musisz dobrze wykonać swoją pracę. A jak masz coś robić byle jak, to w ogóle się za to nie bierz. I takie zasady przydają się nie tylko w życiu zawodowym, ale również w osobistym. Sukces WZM to ciężka i mozolna praca, ale to też serce wszystkich pracujących tu ludzi - mówi prezes.
 
Poznańskie Zakłady remontują nie tylko czołgi, z których obecnie korzystają nasi żołnierze, ale również obiekty historyczne. Obecnie dzięki wysiłkom poznańskich specjalistów odzyskuje dawny wygląd i pełną sprawność niemiecki czołg z czasów drugiej wojny światowej. Ten czołg to kawałek historii - przyznaje Elżbieta Wawrzynkiewicz, prezes Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych. W ten sposób chcemy uczyć historii, ale też pokazywać, czym się zajmujemy - podsumowuje bohaterka Ludzi Gospodarki.

Sylwia Zadrożna, abo

Zobacz więcej na temat: wojsko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak