Gospodarka

Rekomendacja T

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 20:25
Rekomendacja T jest zbiorem oczekiwań Komisji Nadzoru Finansowego wobec banków prowadzących działalność w Polsce odnośnie ich polityki kredytowej.
Audio
  • Co to jest rekomendacja T i jakich kredytów dotyczy wyjaśnia Maciej Krzysztoszek z Komisji Nadzoru Finansowego./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Maciej Krzysztoszek, Komisja Nadzoru Finansowego
Maciej Krzysztoszek, Komisja Nadzoru FinansowegoFoto: Polskie Radio

Dotyczy kredytów z ekspozycją detaliczną, czyli np. kredytów konsumpcyjnych – w odróżnieniu do Rekomendacji S, odnoszącej się wyłącznie do kredytów hipotecznych.

Rekomendacja T określa oczekiwania nadzorcze dotyczące badania zdolności kredytowej klientów i procesu udzielania kredytów.

W kwestii weryfikowania poziomu przychodów do wydatków, czyli tzw. wskaźnika DTI, Rekomendacja T pozostawia dowolność bankom – to zarząd banków podejmuje decyzję, ile powinien ten wskaźnik wynosić.  ​

Karolina Mózgowiec

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska podzielona kredytami. Na północ i południe

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 19:27
Najchętniej po kredyty konsumpcyjne sięgają mieszkańcy północno-zachodniej Polski ( 30%). Bardziej wstrzemięźliwi pod tym względem są Polacy z terenów południowo-wschodnich ( 23%).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekomendacja U: ubezpieczenia w bankach po nowemu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 19:25
Od 1 kwietnia obowiązuje Rekomendacja U, która reguluje kwestie sprzedaży ubezpieczeń w bankach. – Zmiany nie oznaczają jednak, że z banków znikną polisy - mówił w radiowej Jedynce Paweł Sawicki dyrektor departamentu Licencji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych w Komisji Nadzoru Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak banki pomogą biednym frankowiczom

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 21:11
W środę Związek Banków Polskich przedstawił uzgodnione wcześniej rozwiązania, które mają wesprzeć kredytobiorców posiadających kredyty mieszkaniowe, w tym również te walutowe. O szczegółach rozwiązań mówi Krzysztof Pietraszkiewicz prezes Związku Banków Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w nadzorze finansowym: cztery osoby dostaną nowe uprawnienia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 17:44
Rząd przygotował rewolucję nadzorczą nad rynkiem finansowym. Nada większe kompetencje Komitetowi Stabilności Finansowej, do którego należeć będzie m.in. określenie nowych buforów kapitałowych nie tylko na banki ale i inne istotne dla rynku instytucje finansowe.
rozwiń zwiń