Gospodarka

Rynek suplementów diety będzie rósł

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 12:55
W trosce o zdrowie, zwłaszcza wiosną, często sięgamy po kupowane bez recepty suplementy diety z nadzieją, że wzmocnią organizm, przyśpieszą leczenie lub poprawią wygląd.
Audio
  • O rynku suplementów diety w audycji Agro-Fakty radiowej Jedynki (Elżbieta Mamos, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/PublicDomainPictures

W aptece, na stacji benzynowej czy markecie możemy kupić preparaty witaminowe, preparaty zawierające składniki mineralne i mikroelementy w pastylkach, czyli suplementy diety. Ile wart jest rynek tych suplementów?   

- Według szacunków Najwyższej Izby Kontroli z raportu z lutego tego roku sprzedaż suplementów diety w 2015 roku wynosiła około 1,5 mld zł - mówi  Agnieszka Szymecka -Wesołowska z Fundacji Europejski Instytut Suplementów i Odżywek.

Nowe standardy w reklamach

Suplementy diety są bardzo intensywnie reklamowane. Nie zawsze te reklamy są rzetelne - przyznaje Agnieszka Szymecka –Wesołowska.

- Problem reklamy jest zauważalny, sporo się o nim mówi. Są podejmowane inicjatywy zarówno ze strony producentów, jak i prawodawcy. W listopadzie zeszłego roku cztery organizacje branżowe przyjęły kodeks reklamy suplementów diety. Branża widząc potrzebę zmian sama przyjęła pewne standardy. Firmy przystępują do tego kodeksu i zobowiązują się do niego stosować – wyjaśnia ekspertka.

Optymistyczna przyszłość

Nowe przepisy dotyczące reklam suplementów powstały w dobrym momencie, bo wszystkie analizy dotyczące tego rynku zakładają jego spory wzrost dodaje Agnieszka Szymecka –Wesołowska.

- Uregulowanie kwestii reklamy suplementów diety dobrze wpisuje się w tendencje rynkowe. Zgodnie z prognozami do 2020 roku ten rynek będzie rozwijał się w tempie około 8 proc. rocznie – mówi gość.

Będziemy kupowali suplementów diety coraz więcej, więc dobrze byłoby abyśmy wiedzieli co i dlaczego kupujemy.

Elżbieta Mamos, abo

Zobacz więcej na temat: zdrowie Elżbieta Mamos
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także