X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

STOP SMOG: poprawa jakości powietrza zależy od każdego z nas

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 14:00
Właśnie startuje ogólnopolska kampania edukacyjna STOP SMOG, której celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej, ale przede wszystkim poprawa jakości powietrza, jakim oddychamy.
Audio
  • O kampanii edukacyjnej STOP SMOG, mówił w „Agro-Faktach” radiowej Jedynki Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska (Elżbieta Mamos, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
W okresie jesienno-zimowym nasila się problem zanieczyszczenia powietrza
W okresie jesienno-zimowym nasila się problem zanieczyszczenia powietrzaFoto: RossHelen/Shutterstock.com

Do kogo jest skierowana i jakie są jej zasadnicze cele, wyjaśnia Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska. 

- Zasadniczym elementem jest szeroka kampania informacyjno- promocyjna dotycząca zanieczyszczeń powietrza i smogu, który szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych występuje w dużych aglomeracjach miejskich, ale też w mniejszych i średnich miastach. Kierujemy się głównie do osób dorosłych, które decydują o tym, w jaki sposób ogrzewają swoje mieszkania – wyjaśnia rozmówca Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.

Zmiana przyzwyczajeń i… paliwa 

Krystian Szczepański ma nadzieję, że dzięki kampanii każdy Polak zrozumie, że poprawa jakości powietrza zależy także od niego.

- Chcemy pokazać, jak każdy z nas może poprzez niewielką zmianę swoich przyzwyczajeń, wprowadzenie i używanie dobrego paliwa zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza – podkreśla ekspert.

. 

Szeroka kampania informacyjno-promocyjna

Kampania będzie prowadzona wielotorowo, wykorzystywane będą różne formy przekazu i docierania do społeczeństwa, dodaje Krystian Szczepański.

- Oczywiście media, też szeroka kampania internetowa, to będą też różnego rodzaju filmy – wylicza ekspert.
 
Nadchodzi jesień i zima, czyli sezon grzewczy i kwestia tego, czym Polacy palą w swoich piecach, znów niestety staje się bardzo istotna.

Elżbieta Mamos, awi

Zobacz więcej na temat: smog Elżbieta Mamos ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kary pieniężne za brak walki ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 10:33
Wojewódzkie Programy Ochrony Powietrza nie są wdrażane, tak jak należałoby tego oczekiwać. Kontrola przeprowadzona w województwie małopolskim, które pierwsze poważnie zaczęło walczyć ze smogiem, wykazała, że wiele gmin nie podejmuję żadnych działań mających na celu poprawę czystości powietrza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog: od 1 października zakaz sprzedaży „kopciuchów”

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 18:20
Tak zwane 'kopciuchy' mają zniknąć z rynku - zapowiedziała na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, z którą rozmawiał Dominik Olędzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog: jest zakaz dla „kopciuchów”, ale co z normami dla węgla?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 20:07
Od lipca przyszłego roku nie będzie można sprzedawać pieców na węgiel szkodzących środowisku. Wcześniej, bo już od października takich pieców nie będzie można u nas produkować. Tyle, że nadal nie wydano rozporządzeń, które zakazałyby sprzedaży odpadów węglowych. Za to odpowiada resort energii.
rozwiń zwiń