Gospodarka

II Festiwal Polskiej Żywności „ Z gruntu Polska”

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 14:05
W najbliższą niedzielę (8 października) w Borkach Kosach koło Zbuczyna na Mazowszu odbędzie się II Festiwal Polskiej Żywności pod hasłem „Z Gruntu Polska”.
Audio
  • W najbliższą niedzielę (8 października) w Borkach Kosach koło Zbuczyna na Mazowszu odbędzie się II Festiwal Polskiej Żywności pod hasłem „Z Gruntu Polska”.
Powstaje platforma zakupowo-sprzedażowa, gdzie można będzie kupić w sieci produkty z małych i średnich gospodarstw rolnych.
Powstaje platforma zakupowo-sprzedażowa, gdzie można będzie kupić w sieci produkty z małych i średnich gospodarstw rolnych.Foto: Twin Design/Shutterstock.com

Organizatorem imprezy jest Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych.             

− Będzie można spróbować tradycyjnych polskich produktów, a także  porozmawiać o sprawach żywotnych dla polskiego rolnictwa, wyjaśnia przewodniczący rolniczego Ogólnopolskiego Porozumienia Sławomir Izdebski.

Jak wyjaśnia, przygotowany jest panel dyskusyjny oraz aplikacja, która wraz z dronem, którego zadaniem będzie wyszukiwanie dzików na terenach zagrożonych ASF.

Będzie też prezentowany projekt pod hasłem "Z Gruntu Polska. Wirtualny Rynek Produktów Rolnych".  

Jak wyjaśnia gość Agro Faktów, intencją ogólnopolskiego projektu jest przygotowanie platformy zakupowo-sprzedażowej, przy pomocy której będzie można kupić z wybranego gospodarstwa rolnego produkty.

I jak podkreśla, będzie to dotyczyło przede wszystkim małych i średnich gospodarstw rolnych, które w ten sposób otrzymają wsparcie w sprzedaży bezpośredniej.

W programie niedzielnego Festiwalu Polskiej Żywności przewidziano również  gry i zabawy dla dzieci, degustacje tradycyjnych potraw i produktów, w tym wyprodukowanych w małych gospodarstwach. Będą też występy artystyczne. 

Dariusz Kwiatkowski, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo żywność
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także