X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie: rolnicy, którzy nie zdążyli z wnioskiem w podstawowym terminie mogą to jeszcze zrobić do 10 lipca

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 13:05
Zakończyło się przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie, w tak zwanym podstawowym terminie. Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy większość rolników musiała złożyć wnioski drogą elektroniczną.
Audio
  • Rolnicy poradzili sobie ze składaniem drogą elektroniczną wniosków o dopłaty bezpośrednie - oceniła w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim na antenie radiowej Jedynki Maria Fajger - prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Rolnicy, którzy nie złożyli wniosków w podstawowym terminie mają taką możliwość do 10 lipca.
Rolnicy, którzy nie złożyli wniosków w podstawowym terminie mają taką możliwość do 10 lipca.Foto: PIXABAY

Poradzili sobie z tym zarówno sami rolnicy, jak i ci którzy wnioski przyjmowali - podkreśliła w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim na antenie radiowej Jedynki Maria Fajger - prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Spóźnialscy mają jeszcze szansę

Jak dodała - złożono już 1 mln 300 tys. wniosków, co stanowiło spore wyzwanie dla ARiMR, ale - jak zaznaczyła - największy sukces odnieśli sami rolnicy, którzy pokazali, że bez większych problemów potrafią korzystać z nowoczesnych narzędzi.

Przypomniała, że rolnicy, którzy nie złożyli wniosków w podstawowym terminie mają taką możliwość do 10 lipca, tyle że za każdy dzień roboczy opóźnienia naliczona płatność będzie pomniejszona o 1 procent.

System informatyczny zostanie powiększony 

Przeprowadzenie kampanii przyjmowania wniosków składanych drogą elektroniczną było możliwe dzięki wcześniejszej rozbudowie systemu informatycznego. Jego wzmacnianie i powiększanie jest kontynuowane.

Wspomniane inne formy wsparcia, które będą realizowane za pośrednictwem Internetu, są zawarte przede wszystkim w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: dopłaty bezpośrednie rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pieniądze spłyną szybciej. Elektroniczne wnioski o rolnicze dopłaty przyspieszą ich rozpatrzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 15:57
Już ponad 35 tysięcy wniosków o dopłaty bezpośrednie trafiło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Po raz pierwszy rolnicy wnioskują o unijne płatności wyłącznie przez internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR na półmetku zbierania wniosków o dopłaty

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 15:11
Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło dotąd 187 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku wnioski przyjmowane są od 15 marca do 15 maja przez internet za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie przedłużone do 15 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 17:47
Dziś zostało opublikowane rozporządzenie Komisji Europejskiej, które pozwala na wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok do 15 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 15:16
Rolnicy, którzy chcą złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok lub płatności obszarowe finansowane z PROW 2014 muszą się spieszyć. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że termin składania dokumentów mija 15 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion 300 tysięcy rolników aplikuje o tegoroczne dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 17:21
Jak wynika z danych Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa wnioski o tegoroczne dopłaty bezpośrednie złożyło około miliona 300 tysięcy rolników. Dokumenty można przesyłać jeszcze dziś do północy.
rozwiń zwiń