X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Woda – coraz większy problem polskich rolników

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:15
Susza przyspieszy rozpoczęcie żniw, ale plony mogą okazać się mniejsze. Zdaniem ekspertów, rolnictwo w Polsce musi coraz bardziej uwzględniać uwarunkowania klimatyczne.
Audio
  • O tym, że polscy rolnicy powinni coraz bardziej brać pod uwagę uwarunkowania klimatyczne, w tym ilość opadów, mówi a Agro-Faktach radiowej Jedynki dr Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Każdy region w naszym kraju ma pewien rozkład opadów i ilość opadów gwarantujących uzyskanie określonych plonów.
Każdy region w naszym kraju ma pewien rozkład opadów i ilość opadów gwarantujących uzyskanie określonych plonów.Foto: Pixabay

 A tymczasem, jak mówi w radiowej Jedynce dr Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, najczęściej zapominamy o decydującym aspekcie plonowania, czyli o…wodzie.

W Polsce każdy region ma swój rozkład opadów

Gość Agro Faktów radiowej Jedynki przypomina, że każdy region w naszym kraju ma pewien rozkład opadów i ilość opadów gwarantujących uzyskanie określonych plonów.


Czytaj więcej
susza free1200.jpg
Susza największa od lat. Rząd zapowiada pomoc

W Wielkopolsce opady mniejsze niż na Podkarpaciu

− Jeśli zakładamy dla Wielkopolskie plony na poziomie 10-11 ton z hektara, to musielibyśmy mieć tam opady jakie są na Podkarpaciu, bo to już wymaga 700-800 milimetrów deszczu. A takie opady występują w Wielkopolsce tylko wyjątkowo, mówi gość radiowej Jedynki.

Stąd, jak podkreśla, przy średnich opadach wynoszących 450 milimetrów w Wielkopolsce, można uzyskać 7-8 ton z hektara.

Tymczasem z najnowszych badań i prognoz wynika, że mamy do czynienia z największą susza od kilku lat, co odbije się na zbiorach warzyw, owoców, zbóż.

Aleksandra Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo Aleksandra Tycner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak