X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Rynek drobiu: powrót Brazylii do gry obniża ceny w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:32
Wraz ze spadającymi cenami, spada też opłacalność produkcji drobiu w Polsce.
Audio
  • O spadającej opłacalności produkcji drobiu w Polsce, powrotu do gry Brazylii, mówił w Agro-Faktach radiowej Jedynki Mariusz Dziwulski, analityk rynku rolno-spożywczego w PKO Banku Polskim./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Polska miała szansę stać się największym eksporterem tego mięsa w Unii Europejskiej, zarówno na rynek Wspólnoty, jak i poza nią, wyprzedzając Holandię.
Polska miała szansę stać się największym eksporterem tego mięsa w Unii Europejskiej, zarówno na rynek Wspólnoty, jak i poza nią, wyprzedzając Holandię.Foto: Sergey Bogdanov / Shutterstock

To niedobry sygnał dla producentów i eksporterów drobiu, gdyż Polska miała szansę stać się największym eksporterem tego mięsa w Unii Europejskiej, zarówno na rynek Wspólnoty, jak i poza nią, wyprzedzając Holandię.

Ceny drobiu spadają mimo drożejącego zboża

Jak wyjaśnia Mariusz Dziwulski, analityk rynku rolno-spożywczego w PKO Banku Polskim – ceny drobiu spadają, mimo drożejących zbóż, co powinno podbijać koszty a zatem i ceny tego mięsa.

Na przeszkodzie stoi jednak powrót na rynek producentów z Brazylii, nękanych dotychczas różnym aferami związanymi z jakością.

Powrót Brazylii na unijny rynek obniża cenę drobiu

− Ostatnie dane wskazują na odbudowywanie przez Brazylię pozycji na unijnym rynku, co obniża zainteresowanie polskim drobiem i tym spadek jego ceny.

Polski eksport do Chin nie poprawia sytuacji

− Co prawda polski drób wrócił na chiński rynek, ale pozwolenia eksportowe uzyskało tylko kilka zakładów, co sprawia, że jak na razie nie widać pozytywnego impulsu na tym kierunku, mówi gość radiowej Jedynki.

Aleksandra Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo Aleksandra Tycner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hity polskiego ekorolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:12
Drugi raz w tym roku Polskie Radio uhonoruje rodzime produkty i usługi w konkursie "Lubię bo polskie". Jedną z kategorii jest żywność ekologiczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska wieś nadal na różnych poziomach rozwoju: duże różnice między wschodem a zachodem, między centrum a peryferiami...

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 15:38
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk oraz Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od pięciu lat prowadzą monitoring rozwoju obszarów wiejskich.
rozwiń zwiń