X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Rusza III Forum Przemysłowe w Karpaczu. Gdzie szukać przewag konkurencyjnych polskiej gospodarki?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 07:34
Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim hasłem w piątek rozpoczyna się III Forum Przemysłowe w Karpaczu.
Audio
  • O III Forum Przemysłowym w Karpaczu mówił w radiowej Jedynce jego organizator Zygmunt Berdychowski (Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ilikestudio/Shutterstock.com

Najważniejsi przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu wezmą udział w kilkudziesięciu debatach, sesjach plenarnych, prezentacjach raportów i blokach tematycznych.

Eksperci będą dyskutować m.in. na temat konkurencyjności polskiej gospodarki, zapowiada w rozmowie z Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia organizator Forum Zygmunt Berdychowski.

- W poszukiwaniu tych przewag konkurencyjnych na rynku, w dniu dzisiejszym innowacyjność jest na pewno jednym z zasadniczych elementów. Ciągle jeszcze Polacy dysponują ogromną rzeszą ludzi, którzy są bardzo dobrze wykształceni, bardzo dynamiczni, gotowi do największych wyrzeczeń, bardzo mobilni. W krajobrazie Unii Europejskiej ciągle jeszcze to jest nasz ogromny atut. Myślę, że każda poważna rozmowa na temat inwestycji, rozwoju gospodarki, jej przyszłości musi i powinna zaczynać się od tej konstatacji – podkreśla ekspert.

Energetyka wiodącym tematem Forum

W tym roku jednym z wiodących tematów Forum będzie energetyka, która wiązana jest nie tylko z wytarzaniem energii, ale także z elektromobilnością i polityką klimatyczną. To ogromne wyzwanie, przyznaje Zygmunt Berdychowski.

- Nie wystarczy powiedzieć, że zrobi się samochód na prąd. Trzeba rozmawiać o tym, w jaki sposób ten prąd ma być produkowany. Nie wystarczy tylko powiedzieć, że będziemy produkować energię elektryczną, trzeba zadać kolejne pytanie, w jaki sposób my ją będziemy produkować. Nie wystarczy mieć węgiel i cieszyć się, że jest się niezależnym energetycznie, trzeba rozmawiać o tym, jakimi dysponuje się technologiami, które umożliwią taki przerób tego węgla, aby nasza gospodarka była efektywniejsza, niedociążona niepotrzebnymi opłatami, kosztami zakupu różnego rodzaju praw do emisji. Tylko i wyłącznie wtedy pojawia się szansa na wzrost naszego udziału w gospodarce europejskiej, kiedy ta gospodarka pozbawiona będzie różnego rodzaju dodatkowych elementów, opłat, które powodować będą spadek jej atrakcyjności – uważa rozmówca Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.

Prezentacje MŚP, startupów i biznesmenów

Forum to jednak nie tylko debaty, sesje plenarne, czy prezentacje raportów. Organizatorzy przygotowali także m.in. wystawę "Made in Poland".

- Przygotowaliśmy wystawę "Made in Poland", prezentację małych i średnich firm, które doskonale radzą sobie na rynkach międzynarodowych. Przygotowaliśmy prezentację kilkudziesięciu startupów, które naszym zdaniem są wyjątkowe, mają szansę, na które powinniśmy zwrócić uwagę, na które uwagę powinni zwrócić inwestorzy. Wreszcie przygotowaliśmy prawie 40 debat, prezentacje kilkudziesięciu bardzo ciekawych ludzi, którzy odnieśli sukces w biznesie. Pod tym względem będzie to bardzo dynamiczne wydarzenie – zapewnia Zygmunt Berdychowski.

Forum potrwa do 10. grudnia. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

Błażej Prośniewski, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes ARP Marcin Chludziński: polskie firmy wygrywają dzięki chęci działania i rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 13:05
Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński zwraca uwagę na ogromny, jego zdaniem, potencjał polskich firm. W jego opinii szefowie rodzimych przedsiębiorstw cechują się dużą chęcią rozwoju i odkrywania nowych rynków, i to właśnie dzięki takiej postawie polskie firmy mogą na równi rywalizować z tymi z zagranicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile miejsc pracy powstało w polskim przemyśle?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 07:15
W pierwszym półroczu w przemyśle utworzono 223 tysięcy miejsc pracy. To najwięcej w Europie, mówił w czasie Kongresu 590 prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: dobre wskaźniki polskiego przemysłu. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 11:58
Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 12,3 procent w ujęciu rok do roku. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W Rządach Pieniądza komentarz Kazimierza Krupy z Kancelarii Drawbridge, Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Uniwersytetu Warszawskiego, a także Marka Zubera, ekonomisty.
rozwiń zwiń