Gospodarka

Budżet UE: unia trzeszczy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 15:06
Herman van Rompuy położy na stół nowy projekt budżetu UE tylko wtedy gdy będzie pewien, że nie zostanie on odrzucony. Przynajmniej będzie stanowił wyjście do negocjacji.
Audio
Budżet UE: unia trzeszczy
Foto: Parlament Europejski

W Brukseli toczą się negocjacje w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Rozmowy trwają od czwartku. - Herman van Rompuy położy na stół nowy projekt budżetu UE tylko wtedy gdy będzie pewien, że nie zostanie on odrzucony przez żadnego z przywódców europejskich. Przynajmniej będzie stanowił wyjście do negocjacji – mówi korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

Zdaniem Elżbiety Mączyńskiej, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego obecna sytuacja nie róży nic dobrego. Mamy już luty, a budżet dotyczy okresu od pierwszego stycznia. Jej zdanim to pokazuje, że Unia trzeszczy.

Więcej o negocjacjach europejskich przywódców dowiesz się słuchając audycji "Bardzo Ważny Projekt".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Od Unii dostajemy jałmużnę. Tu nie pieniądze są problemem"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 13:00
Ile pieniędzy wpompowano w Grecję i co to dało? Nie chodzi o pieniądze, a wizję sukcesu, pracę, znoszenie barier prawnych – mówi Paweł Budrewicz (Centrum im. Adama Smitha).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graś o Tusku: samotnie walczy o korzystny VAT

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 13:11
Sam na placu boju o korzystny dla Polski VAT. Tak o premierze Donaldzie Tusku na portalu społecznościowym pisze rzecznik rządu Paweł Graś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: trzymam już szampana w lodówce!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 12:50
- Wszystkie sygnały płynące z Brukseli świadczą o tym, że odnieśliśmy sukces - tak doniesienia ze szczytu budżetowego skomentował Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń